Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Dziś, o 20:00 polskiego czasu opublikowane zostaną tak zwane minutki FOMC czyli raport z ostatniego, kwietniowego posiedzenia Komisji. Publikacja jest ważna przede wszystkim z powodu kolejnych informacji dotyczących podziału członków FOMC na tzw. gołębie i jastrzębie. Analitycy Barclays prognozują czego dowiemy się dziś z minutek.


Jak można było przewidzieć, FOMC nie zdecydował się podnieść stóp procentowych a zamiast tego przybrał pozę wait and see, czekając na lepsze warunki dla takiej decyzji. Oczekujemy, że dzisiejsze minutki pozostawią otwarte drzwi dla czerwcowej podwyżki – czytamy w dzisiejszym komentarzu Barclays.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane, które ukazały się od kwietniowego posiedzenia bardziej sprzyjają jednak wrześniowemu terminowi kolejnej podwyżki. Mimo to, prawdopodobnie odnajdziemy w dzisiejszej publikacji zdania świadczące o głębokiej wierze członków FOMC w to, że w czerwcu uda się posunąć proces normalizacji polityki monetarnej Fed.

Na pewno odnajdziemy tam również odniesienia do słabszego, pierwszego kwartału 2016 roku. Niemal pewnym jest komentarz dotyczący publikacji amerykańskiego PKB. Prawdopodobnie, język FOMC nadal będzie ostrożny – Komisja zwracać będzie uwagę na globalną zmienność i ryzyko kolejnego kryzysu.

Rynek, a także analitycy Barclays zrewidowali ostatnio swoje spojrzenie na Fed i w tym momencie oczekuje się jedynie jednej podwyżki stóp procentowych w całym 2016 roku. W związku z tym, dzisiejsze minutki nie będą przełomem dla inwestorów, więc mało prawdopodobnym będzie niezwykle silna reakcja na publikację dokumentu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here