Naga MarketsAuthor: Tom Page
Creative Commons License

Barclays Capital podzielił się ze swoimi klientami opinią na temat wczorajszych protokołów FOMC z kwietniowego posiedzenia. W nocie przedsiębiorstwa czytamy między innymi:

„Oprócz debaty na temat procedur normalizacyjnych, minutes z kwietniowego posiedzenia FOMC nie zawierały wielu nowych informacji. W odniesieniu do prognoz gospodarczych i decyzji politycznych podjętych w zeszłym miesiącu, Komitet skupia się przede wszystkim na słabej aktywności ekonomicznej w pierwszym kwartale bieżącego roku – wywołanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi –  i spodziewa się ożywienia w kolejnej części roku.”

Członkowie FOMC nadal posiadają różne zdania odnośnie spowolnienia na rynku pracy i tego, czy stopa bezrobocia wysyła dokładne sygnały pozwalające na prawidłową ocenę sytuacji niezatrudnionych. Większość członków Komitetu jest przekonana, że spadek stopy bezrobocia zawyża rzeczywistą poprawę warunków na rynku pracy.

W przypadku inflacji dziwić może optymistyczne podejście do jej obecnych torów i twierdzenie, że wróci na docelową ścieżkę  „w przeciągu następnych kilku lat”. Jedynie część członków Komitetu wyraziło obawę, że prostowanie się inflacji będzie bardziej rozciągnięte w czasie. Protokoły nie wskazały, że którykolwiek z przedstawiciel FOMC spodziewa się realnego spadkowego zagrożenia inflacyjnego. O wiele bardziej martwiącym okazały się niebezpieczeństwa związane ze stabilnością rynkową.

„Ogólnie rzecz biorąc, protokoły zawierały bardzo mało nowych informacji. FED nadal jest przekonany, że wzrost gospodarczy będzie się stale zwiększał, zastój na rynku pracy jest zawyżany, presje inflacyjne są niskie, a poprawa stanu całej gospodarki i rynku pracy będzie następowała stopniowo.” – komentuje Barclays

Bank ze swojej strony posiada całkiem odmienne zdanie. Uważa, że stopa bezrobocia wysyła w miarę jasny sygnał odnośnie kondycji rynku pracy, a inflacja CPI powinna osiągnąć poziom 2,4% y/y jeszcze przed grudniem. W efekcie spodziewa się zakończenia taperingu w październiku i podwyżki stopy funduszy federalnych na początku czerwca 2015.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here