Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1

W najnowszej rekomendacji walutowej, Barclays rozpisuje się na temat USD/JPY. Niedawno odnotowaliśmy silny ruch wzrostowy na tej parze, zaś jak zauważa Barclays japońscy decydenci jasno dali do zrozumienia, że na tak zmiennego jena nie ma miejsca. Zatem co dalej z USD/JPY?


Biorąc pod uwagę ostatnie ruchy na USD/JPY, Barclays jest zdania, że szala ryzyka na tej parze przechyla się w drugą stronę. Bank podejrzewa, że nadchodzące tygodnie mogą być rozczarowujące dla tych inwestorów, którzy liczą na dalszą deprecjację jena.

b24

Pomimo tego, że rosnące różnice w oprocentowaniu depozytów oraz kolejne zwyżki japońskiej giełdy mogą się przełożyć na spadki USD/JPY, Barclays dostrzega również fakty, które ograniczą zakres potencjalnych spadków. Po pierwsze kolejne ostre spadki JPY względem USD byłyby nie w smak japońskim decydentom, zaś po drugie wydaje się, że JPY jest już bardzo tani według sposobów wyceny jakie stosuje Barclays.

Barclays zwraca uwagę, że dwa ostatnie tak mocne zwyżki na USD/JPY w ostatnich latach miały związek z mocną deprecjacją jena w tym samym okresie. Były one napędzane spekulacjami inwestorów na temat kolejnego luzowania polityki monetarnej przez BoJ. Jednak tym razem, Barclays jest sceptyczny by Bank Japonii cokolwiek zmieniał w swojej aktualnej polityce. Ostatecznie gdy awersja do ryzyka wśród inwestorów po raz kolejny wzrośnie, prawdopodobnie zobaczymy masowy powrót do jena jako bezpiecznej przystani.

Podsumowując: Nawet jeżeli USD będzie kontynuował swój ruch, nie oznacza to że USD/JPY będzie podążać jego śladami.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here