Naga MarketsByły czasy kiedy notowania bitcoina wydawały się poruszać tylko w jednym kierunku: w górę. Jednak już w obecnym, 2018 roku sytuacja się zmieniła.

Cena bitcoina osunęła się niemal o połowę w ciągu czterech miesięcy tego roku i według Barclays, mało prawdopodobne jest, że notowania kiedykolwiek wzrosną ponownie ATH na poziomie 19,843 USD.

“W przeciwieństwie do poprzednich szczytów cenowych BTC, dane z z badań, oparte na naszym modelowaniu sugerują, że spekulacyjna bańka na kryptowalutach mogła osiągnąć swój szczyt.” – czytamy w raporcie Equity Gilt wydanym przez Barclays w tym tygodniu.

Oto na czym opiera się model banku prognozujący cenę bitcoina:

Prognozy są częścią większego porównania manii kryptowalutowej z ubiegłego roku i modeli epidemiologicznych.

Jak można się było spodziewać, zespół analityków pod kierownictwem Josepha Abate’a stwierdził, że istnieje uderzające podobieństwo między wzrostem popularności bitcoina a rozprzestrzenianiem się wirusów, takich jak grypa.

Zobacz też: Bitcoin wraca nad $8 tys., główne kryptowaluty w górę o 10%

“Stosowanie tego modelu do spekulacyjnych zachowań kryptowalut sugeruje, że gdy wystarczająco duży odsetek populacji podatnej na spekulację dowie się o posiadaczach kryptowalut i stanie się ich właścicielem, presja na wzrost cen przestanie działać”.

“W stopniu, w jakim pociąg posiadaczy do bitcoina był spekulacyjny – jak sugeruje nasza empiryczna analiza cen historycznych – jego właściciele stali się sprzedającymi, inicjując przyspieszającą spiralę spadków.” – wynika z badań zespołu analityków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here