Naga MarketsBarclays-Ross-KingslandW dzisiejszej nocie handlowej Barclays Capital skupił się przede wszystkim na posiedzeniu Banku Rezerw Australii (RBA), które miało miejsce dzisiaj w nocy. Poniżej prezentujemy komentarze analityków banku co do posiedzenia oraz aktualnych wzrostów na AUD.


Brak zmian w polityce – rynki czekały na cięcie

Bank Rezerw Australii pomimo oczekiwań rynkowych – silnie wycenionych – nie poluzował swojej polityki monetarnej i stopy procentowe pozostały bez zmian. Analitycy Barclays prognozowali brak zmian zakładając kolejne cięcia dopiero w maju.

Aussie-dolar po opublikowaniu oświadczenia RBA natychmiast wystrzelił w górę – dalsze wzrosty będą jednak ograniczone i raczej krótkoterminowe. Szczególnie, że bank wyraźnie zaznaczył możliwość dalszego luzowania w najbliższych miesiącach.

Techniczny opór AUD/USD widoczny jest na 0.7915. Cena raczej nie powinna przekroczyć tej bariery – w jej okolicach możemy szukać okazji do sprzedaży rajdów. Co więcej oczekiwania rynkowe odnośnie luzowania mogą się teraz jedynie wzmocnić – w związku z tym długie pozycje na AUD nie mają prawa bytu. Barclays spodziewa się, że AUD/USD pod koniec roku zatrzyma się na 0.75.

AUDUSDH4 03.03

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here