Naga MarketsLimitless – fintech, który pozwala na automatyczne inwestowanie – skorzysta z bankowych danych dzięki usłudze TPP-as-a-service oferowanej przez banqUP.

BanqUP: Współpraca w budowaniu bezpieczeństwa

Otwarta bankowość pozwala stronom trzecim na dostęp do bankowych danych. Uzyskanie licencji i integracja z bankami to żmudny proces. BanqUP znosi konieczność jego przechodzenia. Dostarcza zagregowane dane bankowe podmiotom bez licencji dzięki swojej nowej usłudze TPP-as-a-Service, która pozwala łączyć się na raz z ponad 15 bankami w Polsce i ponad 70 w całej Europie. Lista rośnie dynamicznie każdego miesiąca. Podstawą prawną jej świadczenia, jest otrzymana przez banqUP licencja KNF. Jedną z pierwszych firm korzystających z nowej usługi od banqUP jest Limitless.

Te artykuły również Cię zainteresują
Automatyczne budowanie finansowego zabezpieczenia

Limitless to zarejestrowany w Wielkiej Brytanii fintech, z biurami w Warszawie i Singapurze. Został założony przez Polkę, Sarę Koślińską oraz singapurskiego finansistę, Ka Lim. – Nasz produkt pozwala inwestować i oszczędzać nawet osobom z niskimi dochodami i niewielką wiedzą finansową. W początkowym okresie aplikacja buduje dla użytkownika zabezpieczenie w postaci trzech miesięcznych pensji. Później odkłada pieniądze na większe wydatki i inwestuje nadwyżki.- wyjaśnia Sara Koślinska. Algorytmy aplikacji Limitless, na podstawie historycznych danych finansowych , szacują maksymalną kwotę, którą aplikacja może odłożyć.

Rozwojowa współpraca

Dzięki otwartej bankowości i współpracy z banqUP Limitless uzyska cenne dane, które pozwolą firmie na szybszy rozwój, i wejść na nowe rynki.

BanqUP daje nam infrastrukturę pozwalającą na dostęp do banków w całej Europie. Dzięki dostępowi do większej liczby danych, nasze algorytmy będą oferować jeszcze lepsze doświadczenie użytkownikom. W czasie kryzysu Covid-19 korporacje mogą skorzystać z naszego produktu by w odpowiedzialny sposób wspomóc pracowników. Szczególnie samozatrudnionych lub niżej wynagradzanych, jak na przykład barista czy kierowca. – mówi Sara Koslińska, CEO Limitless.

Nowe możliwości od BanqUP

Dostęp do bankowych danych oferowany przez banqUP pozwala firmom technologicznym używać ich na wiele sposobów – od weryfikacji tożsamości po tworzenie indywidualnych planów inwestycyjnych. W chwili startu usługi TPP-as-a-service banqUP rozpoczęło współpracę już z ponad 20 firmami z całej Europy.

Bardzo się cieszymy, że naszym pierwszym partnerem jest fintech, który oferuje produkt bardzo prosty dla użytkowników. Od strony technologii produkt jest za to bardzo zaawansowany. Otwarta bankowość daje mu niesamowite możliwości rozwoju i ekspansji – podkreśla Krzysztof Pulkiewicz, CEO banqUP. I dodaje – Limitless było do tej pory niedostępne dla klientów z Polski. Mam nadzieję, że dzięki banqUP to się wkrótce zmieni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara NZD znalazł się na rozdrożu. Co dalej z popularnym kiwi?
Następny artykułKurs dolara i ropa w górę, DAX na miesięcznym poziomie. Sentyment traderów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here