Naga MarketsPodczas gdy analitycy z Wall Street szacują, że upadek giganta deweloperskiego z Chin, spółki Evergrande jest bardzo prawdopodobny, amerykańska sekretarz prasowa przygotowuje opinię publiczną na ewentualne reakcje USA na kryzys rynku nieruchomości. Wydany  przez spółkę ratingową raport S&P nie napawa optymizmem: „Uważamy, że Pekin będzie zmuszony do interwencji.”

  • Pojawiają się opinie, że Evergrande jest bliski bankructwa, według analityków firma faktycznie może upaść
  • Spowodowałoby to spory ciąg dalszych, niekorzystnych zdarzeń, w tym spadków na światowych rynkach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Evergrande: System połączonych rynków może się zemścić

W poniedziałek popołudniu sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki powiedziała reporterom, że rząd Stanów Zjednoczonych w obliczu Departamentu Skarbu jest przygotowany do odpowiedniego reagowania w razie potrzeby na kryzys na rynku nieruchomości w Chinach i potencjalną niewypłacalność giganta deweloperskiego Evergrande.Jest to firma z siedzibą w Chinach, której działania są w przeważającej mierze skupione w Chinach. To powiedziawszy, zawsze monitorujemy światowe rynki, oczywiście przede wszystkim ze strony Departamentu Skarbu, w tym oceniamy wszelkie ryzyko dla amerykańskiej gospodarki, jako systemu naczyń połączonych – oświadczyła Psaki.

wykres Kurs akcji Evergrande D1 21.09.2021
Kurs akcji Evergrande D1 21.09.2021

Sekretarz odniosła się do tej kwestii zaraz po tym, jak agencje analityczne i ratingowe wydały notę, w której wskazywały na możliwość upadku gigsanta nieruchomości w Chinach, spółki Evergrande. Akcje zagrożonego dewelopera w Hong Kongu spadły o kolejne 7%, praktycznie do najniższych poziomów od 2011 roku.

Tymczasem S&P Global Ratings pisze, że Pekin musi zacząć reagować na nadchodzące tsunami na rynku nieruchomości i trzymać rękę na pulsie z dalszym rozwojem tej sytuacji oraz dalszemu rozwojowi COVID-19, który niezaprzeczalnie również działa negatywnie na każdą gałąź biznesu. Tymczasem Prezes Evergrande powiedział wczoraj swoim pracownikom, że mocno wierzy, iż firma wkrótce wyjdzie z najczarniejszego momentu. Deweloper przyspieszy pełne wznowienie budowy, aby zapewnić przekazanie budynków, powiedział. Rzecznik Evergrande potwierdził autentyczność listu skierowanego do pracowników firmy.

Citigroup wydał opinię, że Pekin podejmie odpowiednie działania, aby zapobiec sytuacji, w której kryzys Evergrande stanie się „Lehman Moment” dla narodu – jak ten z 2008 roku, ale niektóre banki mogą stać się ofiarami tego przedsięwzięcia dodając: „decydenci polityczni prawdopodobnie podtrzymają dolną linię zapobiegania ryzyku systematycznemu, aby kupić czas na rozwiązanie ryzyka zadłużenia, i popchną do przodu marginalne złagodzenie dla ogólnego środowiska kredytowego.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here