Naga MarketsZbliżające się potencjalne bankructwo chińskiego dewelopera Evergrande już zaszkodziło rynkom metali nieszlachetnych. Ekonomiści capital.com prognozują, że efekt uboczny może dodatkowo pociągnąć w dół zarówno dolara australijskiego, jak i nowozelandzkiego. Silna ekspozycja gospodarek Australii i Nowej Zelandii na Chiny oznacza bowiem, że ich waluty są często używane przez inwestorów jako substytuty chińskiego yuana.

Bankructwo Evergrande uderzy w dolary AUD i NZD

Z powodu obaw o pogorszenie sytuacji na chińskim rynku nieruchomości w związku z niewypłacalnością Evergrande Group, jednego z największych deweloperów na świecie, już obserwowana jest deprecjacją notowań rudy żelaza. Ekonomiści ostrzegają, że bankructwo 122. największej grupy na świecie pod względem przychodów może dotknąć także waluty Antypodów.Ekonomiści ANZ Research wskazują, iż implikacje upadku drugiego pod względem dewelopera w Chinach, posiadającego ponad 300 miliardów dolarów zobowiązań będą bardzo poważne.

Silna ekspozycja gospodarek Australii i Nowej Zelandii na Chiny oznacza, że ich waluty są często używane przez inwestorów jako substytuty chińskiego yuana. ANZ Research ostrzegł, że niewypłacalność Evergrande może zatem uderzyć w wartość dolarów australijskiego i nowozelandzkiego.

– Obie waluty są silnie uzależnione od kondycji gospodarczej Chin, więc nie można ignorować obaw o szok systemowy, którego źródłem może być sektor nieruchomości – wskazali eksperci ANZ Research dodając, iż patrząc na wyniki sesji w ostatnim czasie, jasne jest, że wydarzenia w Chinach wpływają na nastroje w regionie.

Kurs NZD/USD w okolicy istotnego wsparcia 

Spoglądając tymczasem na notowania pary walutowej NZD/USD zauważymy, że wskutek trwających od kilku dni spadków, kurs dolara nowozelandzkiego osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli zatem rynek osunie się poniżej obecnie testowanego wsparcia, wówczas należałoby się przygotować na możliwość spadku notowań pary walutowej NZD/USD nawet w okolice 0,6910 USD.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i
poznaj 7 kroków jak zbudować zyskowną strategię inwestycyjną

NZDUSD Daily

Autor poleca również:

invest

NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dom development akcje wykres | średni kurs funta | akcje oncoarendi | mbank akcje opinie | notowania pzu | kryptowaluty kurs | selvita akcje wykres | dino akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCo z tym taperingiem? EBC może mieć dylemat – Świat walut M. Rogalskiego
Następny artykułColumbus Energy nabywa kolejne projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 90 MW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here