Naga MarketsBankowi analitycy stawiają na umocnienie dolara. Gdzie skieruje się EUR/USD?Jastrzębiea narracja ze strony Rezerwy Federalnej jako wynik wczorajszego posiedzenia skłania ekonomistów OCBC do optymistycznych poglądów na dolara, a co za tym idzie pozycji długich w USD. Również TD Securitites stawia umocnienie greenbacka. Jakie zatem perspektywy stoją przed parą EUR/USD?

Podwyżka stóp procentowych w USA do końca 2022 roku

— Celem jest najprawdopodobniej utrzymanie maksymalnej opcjonalności na listopadowym posiedzeniu FOMC. Wykres kropek jest interpretowany jako sprzyjający jastrzębiom – wskazuje OCBC.Podstawowy scenariusz zakłada podwyżkę stóp procentowych w USA do końca 2022 roku. Wskazuje na to potencjalne zakończenie taperingu oraz jastrzębie głosy regionalnych prezesów Fed.

— Obecne oczekiwania na potencjalną podwyżkę w 2022 r. skłaniają się w kierunku grudnia, ale nie można wykluczyć możliwości jej przeniesienia na wrzesień – zauważa OCBC

Analitycy są zdania, że para walutowa EUR/USD będzie kierować się do tegorocznych minimów przy 1,1664 przed osiągnięciem okrągłego poziomu 1,16.

fpmarkets

Kluczowy cel EUR/USD – tegoroczne minima przy 1,1664

Identyczne zdanie na temat kursu Eurodolara mają ekonomiści TDS. Oni również uważają, że wybicie minimów z obecnego roku odsłoni poziom 1,16 USD.

Karen Jones z Commerzbank zwraca uwagę na krótkoterminową presję na EUR/USD. Cel dla spadków, podobnie jak w przypadku poprzednich analityków ustaliła na 1,1664 – czyli sierpniowy i tegoroczny dołek.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

invest

Źródło: Tradingview.com

Według Jones, rajdy wzrostowe intraday ograniczać powinien poziom 1,1750 USD. Kolejny poziom wsparcia po wybiciu nowych minimów stanowić może 200-tygodniowa średnia (1,1576) oraz poziom 1,1424 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotówki | ranking giełd kryptowalut | gpw pkp cargo | dzisiejszy kurs forinta | bitcoin aktualności | mrc akcje | rubel kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here