Naga MarketsWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś bowiem o 0,21 proc.

  • 11 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało we wtorek na wartości
  • 9 z 20 spółek z WIG20 traciło we wtorek na wartości

Banki liderami wtorkowej sesji na GPW

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 11 zyskiwało a 9 traciło dziś na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Pekao oraz Alior Banku, których akcje wzrosły w trakcie wtorkowego handlu odpowiednio o 6,19 proc. i 8,12 proc. Na uwagę zasługuje także faktu, iż również akcje pozostałych banków wchodzących w skład indeksu WIG20 rosły. AKcje mBanku podrożały o 2,20 proc. a PKO BP o 3,70 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania spółek CD Projektu, którego notowania osunęły się o 5,99 proc. i to mimo wczorajszej informacji o “ozłoceniu” czyli wysłaniu do tłoczni Cyberpunka 2077, co gwarantuje, że premiera gry nie zostanie już po raz kolejny przesunięta i odbędzie się 19 listopada br.

Źródło: Stooq

47 proc. spółek z GPW zyskiwało we wtorek na wartości

Największe obroty w trakcie wtorkowego handlu odnotowano na akcjach CD Projektu. Warto zwrócić uwagę, że były one ponad dwukrotnie wyższe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że 47 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, 41 proc. odnotowało spadki a 12 proc. utrzymało się na względnie stabilnych poziomach.

Źródło: bossa.pl

Akcje CD Projektu najtańsze od lipca 

Spoglądając na notowania CD Projektu zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji, akcje spółki osunęły się do najniższego poziomu od drugiej połowy lipca br. Licząc od sierpniowych szczytów spadły one już o niemal 19 proc. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania technicznego wsparcia w wysokości 351 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) traci do złotego we wtorek, euro, frank i funta także pod kreską 6 października 2020 roku
Następny artykułBlok po 22 – 6 października 2020: EUR/USD, DAX
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here