Naga MarketsBankowe trading deski, czyli miejsca gdzie dokonywane są transakcje na rzecz klientów czy samego banku nie są już tak duże jak niegdyś. W 2009 roku roczny przychód z handlu pięciu największych banków inwestycyjnych (w tym między innymi Citigroup oraz Goldman Sachs) lekko przekraczał 100 mld USD. W 2017 roku banki zdołały wypracować jedynie 70 mld dolarów przychodów. 


Mimo wyraźnego spadku w wartości przychodów, a także coraz liczniejszym zwolnieniom traderów w bankach pierwszy kwartał 2018 roku okazuje się być całkiem optymistyczny jeśli chodzi o zyskowność Dużych Graczy na giełdowych parkietach.

Wall Street Journal podsumował wyniki pięciu dużych banków, które opublikowały swoje wyniki do końca minionego tygodnia. Okazuje się, że wśród tej piątki… żaden z banków nie poniósł straty na handlu akcjami.

źródło: www.wsj.com

Trzy podmioty – Citigroup, Bank of America oraz Goldman Sachs zyskały w pierwszym kwartale po 38% handlując akcjami spółek notowanych na światowych parkietach. Za tak dobre wyniki eksperci obwiniają sporą zmienność jaka była obecna na rynkach rozwiniętych przez pierwszej miesiące tego roku. Nieco mniej, bo 27% więcej niż w adekwatnym okresie rok temu uzyskali z inwestycji traderzy Morgan Stanley. Najgorsze wyniki uzyskał JP Morgan, który poprawił swoje wyniki handlowe jedynie o 26% r/r.

Błękitnym kolorem oznaczono zyski z tzw. papierów bezpiecznych. Wszystkie z wymienionych podmiotów są aktywne na rynku długu, lecz jedynie trójka z nich poprawiła swoje zeszłoroczne wyniki (JP Morgan Chase, Morgan Stanley oraz Goldman Sachs).

Bądź na bieżąco z Pozycjami Dużych Graczy>>> 

Mimo, że wyniki z obrotu obligacjami w JP Morgan okazały się być lepsze jedynie o 8% w porównaniu z rokiem ubiegłym, jest to nadal ogromna kwota. Przychody banku z handlu instrumentami dłużnymi wyniosły 4,55 mld USD – ponad dwukrotnie więcej niż uzyskane wyniki w handlu akcjami (2,02 mld USD).

źródło: www.wsj.com

Na obligacjach zdecydowanie najmniej zarobił Morgan Stanley. Jednocześnie, traderzy MS zdołali wypracować przychód w handlu akcjami na poziomie 2,56 mld USD – najwięcej z pośród wszystkich porównywanych banków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBeacon Street zmienia nazwę na Blockchain Street
Następny artykułDobre perspektywy dla złota i srebra
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here