Naga MarketsZaskakujące newsy z USA: banki w kraju mogą przyjmować od klientów kryptowaluty w depozyt. Potwierdza to Biuro Kontrolera Waluty (OCC), niezależne biuro Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych.

  • Okazuje się, że banki w USA mogą deponować u siebie BTC i inne kryptowaluty.
  • Powyższe potwierdziło już OCC.

Banki w USA otwierają się na kryptowaluty?

Nowy komunikat OCC jest odpowiedzią na prośbę o wyjaśnienie sprawy ze strony nieznanej strony. Co ciekawe, okazało się, że banki mogą deponować u siebie aktywa cyfrowe od 1988 roku. Zdaniem OCC Bitcoin i inne kryptowaluty są po prostu nowszą wersją tej samej koncepcji.

Od skrytek depozytowych po wirtualne skarbce – musimy zapewnić, że banki mogą dziś sprostać potrzebom ich klientów w zakresie usług finansowych – przekazano w komunikacie.

– Ta opinia wyjaśnia, że ​​banki mogą nadal zaspokajać potrzeby swoich klientów w zakresie ochrony ich najcenniejszych aktywów – twierdzi pełniący obowiązki kontrolera Brian P. Brooks.

News, który napędzi hossę?

– Jest to prawdopodobnie najważniejsza wiadomość dot. kryptowalut ostatnich dwóch lat – dodał w swoim oświadczeniu Christopher Robins, szef działu prawnego i regulacyjnego Binance.US. – OCC stwierdzające, że krajowe banki i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mogą świadczyć usługi przechowywania kryptowalut, jest ogromnym krokiem w promowaniu szerszego stosowania kryptowalut – dodał.

Zresztą na taki news czekał rynek kryptowalut. Kurs BTC jest w najważniejszym miejscu na wykresie od początku 2018 r. Nowe wieści z USA mogą sprawić, że cena kryptowaluty zacznie rosnąć, a tym samym wyjdzie z trójkąta na wykresie i tym samym kurs rozpocznie nową bańkę.

Tyle że warto odnotować, że samo wyjaśnienie OCC to mało. Pierwsze banki w USA powinny najpierw faktycznie zacząć deponować BTC dla swoich klientów, czego jak na razie nie robią.

Dziś za 1 BTC płaci się ok. 9 500 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here