Naga MarketsBanki w Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii rozważają utworzenie “systemu wczesnego ostrzegania” w celu wykrywania poważnych uchybień ze strony pracowników, zanim spowodują one zbyt wiele szkód, których napiętrzenie może doprowadzić do powtórki z historycznych kryzysów gospodarczych


The Daily Telegraph dowiedział się, że niezależny przegląd złych zachowań banków prowadzi do opracowania planów ogólnobranżowego systemu danych, który mógłby wcześniej identyfikować i sygnalizować nadużycia. Były szef Instytutu Dyrektorów, Simon Walker, kieruje niezależnym przeglądem w imieniu bankowej organizacji handlowej UK Finance, której ostateczne rekomendacje spodziewane są na październik.

Przegląd powstał w odpowiedzi na szereg poważnych skandali bankowych, w tym ujawnień dotyczących złego traktowania małych przedsiębiorstw w przeszłości przez RBS i HBOS. Kredytodawcy płacą również rachunek za wcześniejszą niewłaściwą sprzedaż ubezpieczeń ochrony płatności, który według przewidywań ma ich ostatecznie kosztować ponad 40 mld GBP.

Przyjmuje się, że przegląd dokonany przez Walkera obejmuje ocenę tego, w jaki sposób można było wcześniej wykryć wykroczenia popełnione w przeszłości w całej branży, a także ocenę roli, jaką w dotychczasowych procesach odegrały poufne ugody pozasądowe.

W ramach przeglądu gromadzone są dane dotyczące skarg od kredytodawców, obejmujące ostatnie trzy lata, we współpracy z badaczami z Kingston University. Jednym z rozważanych wariantów jest system danych w czasie rzeczywistym, który kumuluje składane skargi. Oczekuje się również, że w ramach przeglądu dokonana zostanie ocena zalet powołania nowego organu rozstrzygania sporów, który będzie rozpatrywał skargi między kredytodawcami a małymi przedsiębiorstwami.

Rzecznik prasowy UK Finance powiedział, że kredytodawcy są zaangażowani w poprawę standardów, dodając: “Oczekujemy publikacji niezależnego przeglądu i zrozumienia, co jeszcze można zrobić, aby wspierać brytyjskie MŚP”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here