Naga MarketsAmerykańskie wybory na fotel prezydenta odbędą się dopiero jutro, ale już dziś część najpopularniejszych dużych graczy zdecydowała się podzielić swoimi analizami obecnej sytuacji. Na co uważać w trakcie głosowania oraz jakie instrumenty najbardziej skorzystają na wyborach? O tym poniżej:


UniCredit

W minioną niedzielę dyrektor zarządzający FBI stwierdził publicznie, że nie istnieją żadne dowody mogące stanowić podstawę do postawienia zarzutów kandydatce Demokratów, Hillarry Clinton. To z pewnością nieoczekiwany ‘game changer’ na finiszu kampanii prezydenckiej – oceniają ekonomiści UniCredit. Poparcie sondażowe dla Hillary Clinton podskoczyło według ABC do 47% zostawiając w tyle Donalda Trumpa z zaledwie 43% głosów. UniCredit stawia na wygraną Demokratów, większość Republikanów w Izbie Reprezentantów oraz podzielony Senat.

Barclays

Zauważalna jest duża niepewność rynku związana z odpowiednią wyceną różnej maści aktywów przed wtorkowymi wyborami w Stanach Zjednoczonych – zauważa Barclays. Brytyjski bank porównuje jutrzejsze wydarzenie do czerwcowego referendum w Wielkiej Brytanii, co świadczy o prognozowanej zmienności związanej z jutrzejszym wydarzeniem. Zdecydowanie większe zmiany czekają nas w przypadku wygranej Trumpa. W tym scenariuszu możemy liczyć na spadki S&P500 nawet w wysokości 11-13% – oceniają analitycy. W wypadku wygranej Clinton, główny amerykański indeks powinien odnotować spokojne wzrosty w wysokości 2-3%.

Na rynku walutowym największe ruchy z pewnością zaserwuje meksykańskie peso. To właśnie MXN odnotowało największe wahania względem amerykańskiego dolara podczas dwóch ostatnich debat prezydenckich a USD/MXN wciąż znajduje się na poziomie o 10% wyższym niż przed momentem nominowania Donalda Trumpa do prezydenckiego wyścigu. Jego wygrana będzie oznaczać silne spadki meksykańskiej waluty – ocenia Barclays.

chartING

Analitycy ING przygotowali ciekawą infografikę, która krok po kroku wyjaśnia potencjalne scenariusze rynkowe w razie wygranej Demokratów lub Republikanów.

Wygrana Hillary Clinton to kontynuacja tego co już znamy – ocenia bank. Nie będzie zatem niczym dziwnym wzrost apetytu na ryzyko. Będzie on tym silniejszy, im więcej miejsc w Senacie i Izbie Reprezentantów zdobędą Demokraci, na czele z nową panią prezydent. W takim wypadku można spodziewać się spadku EUR/USD do okolic 1,09, wzrostu USD/JPY do 108,00 oraz niewielkiego spadku USD/MXN do okolic 18,4.

Wygrana Trumpa to przede wszystkim duże zmiany w polityce gospodarczej Stanów Zjednoczonych oraz duże zaskoczenie inwestorów na rynkach. Spadek wartości dolara, meksykańskiego peso oraz apetytu na ryzyko będzie znacznie gwałtowniejszy od możliwych wzrostów w przypadku wygranej Demokratów – ocenia ING. Tym mocniejsze będą spadki im więcej miejsc w Senacie i Izbie Reprezentantów zajmą Republikanie. Luzowanie dotychczasowej protekcjonistycznej polityki rządu przez Prezydenta Donalda Trumpa może zepchnąć USD/JPY poniżej poziomu 90,00, a USD/MXN gwałtownie wybije ponad 21,00. EUR/USD prawdopodobnie kierować się będzie w stronę 1,1500.


Stworzenie powyższego podsumowania możliwe było za pomocą usługi FxWatcher. Skorzystaj z  darmowego okresu próbnego i śledź najnowsze komentarze makroekonomiczne oraz otwierane pozycje rynkowe na bieżąco.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here