Naga MarketsGetin NobleBanki Leszka Czarneckiego bardzo dobrze rozpoczynają poniedziałkową sesję. Jeszce przed godziną 10:00 akcje Getin Banku i Idea Banku rosną po kilkanaście procent. Co prawda to jeszcze nic, zestawiając obecne wzrosty do silnego trendu spadkowego w jakim znajdujemy się od dłuższego czasu, niemniej korekta wzrostowa jest jak najbardziej możliwa. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na dwóch spółkach.


Banki Czarneckiego mocno w górę

Wyraźne ruchy w górę są spowodowane publikacją wyników. Getin Holding rośnie, w ślad za nim w górę idzie Idea Bank. Spójrzmy na wysoki interwał czasowy – W1, na Getin Banku. Kurs otwiera się dziś wyraźną luką wzrostową, jednak tak jak wspomniałem wyżej, to jeszcze nic w porównaniu do ostatnich spadków. Tak na prawdę dopiero wyjście powyżej poziomu 1,1 zł byłoby czymś pozytywnym, a dopiero pokonanie poziomu 1,32 zł mogłoby doprowadzić do zmiany tendencji na wzrostową. Są to oczywiście bardzo odległe poziomy i wzrosty nawet w okolice poziomu 1 zł za akcję oznaczałyby ruch o blisko 0,5% od obecnej ceny, niemniej powstrzymałbym się z nadmiernym optymizmem. Każde ostatnie większe odbicie kończyło się szybkim odwrotem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Cena euro wciąż przy minimach, kurs wynosi 4,2550. EUR/PLN będzie spadał?

Akcje Getin Banku 17 czerwca 2019

Idea bank broni dołków

Odbicie widać także na akcjach Idea Banku, Historyczne minima znajdują się tutaj w rejonach 1,7 zł za jedną akcję. Korekta jest oczywiście możliwa, niemniej trend jest spadkowy i znajdujemy się bardzo blisko ostatnich dołków, co może jeszcze prowadzić do ich przetestowania. Osobiście wstrzymałbym się tutaj z pozycjami długimi. Idealnym scenariuszem byłoby zejście na nowe dołki, następnie mocne wyciągniecie w górę i powrót powyżej minimów z listopada 2019 roku, mielibyśmy wtedy do czynienia z fałszywym wybiciem, co mogłoby doprowadzić do większej korekty wzrostowej. Oporem są na tę chwilę okolice dopiero 4,3 zł za akcję.

Akcje Idea Banku 17 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here