Naga MarketsKryptowaluty wciąż borykają się z słabą presją popytu, efektem czego są spadki wyceny ośmiu z pośród dziesięciu najpopularniejszych instrumentów tego rynku. Choć zmienność na większości z coinów pozostaje niewielka, Ripple w ostatnich 24 godzinach zyskał ponad 5%. Tym czasem na Litecoinie oraz Ethereum wolumen obrotu wciąż spada, przekraczając poziom 500 mln USD. 


Bitcoin wciąż powyżej $2500

Pomimo wyraźnego braku zainteresowania ze strony kupujących, Bitcoin wciąż utrzymuje się powyżej psychologicznego poziomu 2500 USD. W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania miningiem – pozyskiwaniem Bitcoina metodą blokową. Metoda ta, do tej pory nieefektywna ze względu na wysoki poziom trudności pozyskania jednego BTC i związane z tym koszty (począwszy od inwestycji w specjalistyczny sprzęt, po wysokie zużycie energii elektrycznej) na obecnym poziomie wyceny BTC wciąż daje zarobić. Pozostaje wierzyć, że skuszeni tym faktem inwestorzy zaczną skupować Bitcoina w nadziei na kontynuację trendu:

Handel BTC umożliwia platforma eToro

Ethereum spokojnie kontynuuje spadki

Druga najpopularniejsza kryptowaluta świata kontynuuje swoje leniwe spadki. Ethereum rozpoczyna tydzień poniżej poziomu $240, choć warto zauważyć, że ETH wciąż wyceniane jest wyżej niż jeszcze miesiąc temu. Wówczas trwał festiwal wyprzedaży po tym, gdy rynek doprowadził do testu poziomu 400 USD na wykresie po czym gwałtownie spadł do okolic 210 USD. Pomimo utrzymującego się rynku niedźwiedzia Ethereum charakteryzuje się spadkowym poziomem zmienności co może sugerować, że kolejny duży ruch na wykresie jest już blisko:

Obecna wycena Bitcoina czy Ethereum wydaje się być dosyć atrakcyjna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie doniesienia z rynku. Aż 22 banki ogłosiły wolę dołączenia do testów technologii blockchain. Mają one na celu znalezienie potencjalnych zastosowań tej technologii w operacjach Swift, czym zainteresowane są tak duże podmioty jak JPMorgan Chase czy Deutsche Bank. Najnowsze doniesienia potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia, że technologia blockchain będzie grała główną rolę w bankowości przyszłości.


 

Artykuł opublikowany dzięki uprzejmości eToro. Autorem tekstu jest Avner Meyrav, analityk i ekspert rynków kapitałowych eToro.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here