Naga MarketsCzy banki centralne zdecydują się na nową, globalną kryptowalutę?

Tytułowy wniosek uformowali badacze Chinese Academy of Social Sciences (CASS), którzy próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie w jaki sposób usprawnić międzynarodowy transfer środków. Rządowy think-thank wychodzi z trzema propozycjami…


Kto choć raz przesyłał pieniądze za granicę prawdopodobnie borykał się z tymi samymi problemami na które uwagę zwracali chińscy eksperci. Tradycyjne przelewy międzynarodowe są wolne i drogie. Koszt jednorazowego przesyłu środków do innego państwa może sięgać nawet 7,2% całości transakcji, która nierzadko trwa od trzech do pięciu dni – raportuje CASS. Kryptowaluty mają to zmienić.

Jedna wspólna kryptowaluta?

Co więcej, gdy nowy system stanie się bardziej otwarty, elastyczny i otwarty na integrację co spowoduje, że kraje rozwijające się uzyskają sprawiedliwy i łatwy dostęp do usług światowego systemu bankowego – czytamy w raporcie chińskiego think-thanku.

CASS zaproponował w nim trzy rozwiązania – pierwsze, ma być oparte o jedną, globalną kryptowalutę stworzoną przez Międzynarodowy Fundusz Monetarny. Drugi pomysł zakłada stworzenie koszyka kryptowalut przez wybrane państwa i traktowanie ich podobnie jak obecnych walut rezerwowych. Trzecia propozycja ekspertów jest połączeniem dwóch poprzednich i zdaniem CASS działałaby najlepiej.

Chiny, które rozważają całkowity zakaz handlu kryptowalutami okazują się być pomysłodawcą odświeżonych specjalnych praw ciągnienia (SDR). Pomysł ten nie sprawdził się jednak w stu procentach, lecz w sytuacji obecnej popularności kryptowalut wydaje się, że oficjalne, krajowe tokeny mogą stać się nowym, globalnym środkiem płatniczym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ obniża rekomendacje dla LPP i Unimotu
Następny artykułSocial Trading – coś dla poczatkujących czy sposób na stabilne zarabianie?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here