Naga Marketsing bank wejścieZespół analityczny ING sugeruje, że wśród rosnących kontrowersji dotyczących roli kryptowalut w przyszłej stabilności globalnych rynków finansowych, być może nadszedł czas, aby banki centralne podjęły wyzwanie rzucone przez nową technologię.


Banki centralne z własnymi kryptowalutami?

Według głównego ekonomisty ING, Marka Cliffe’a i głównego ekonomisty ING ds. finansów cyfrowych Teunisa Brosensa, możemy się spodziewać, że w ciągu najbliższych pięciu lat pojawi się w pełni rozwinięta cyfrowa waluta banku centralnego.

Dyskusja nt. roli banków centralnych i ich adaptacji kryptowalut pojawia się w czasie, gdy projekt wirtualnej waluta Libra od Facebooka w ciągu ostatnich kilku dni ulegał znacznym niepowodzeniom – napisano w raporcie.

Szybki postęp w technologii rozproszonych ksiąg rachunkowych (DLT) pobudził debatę na temat możliwości, zalet i wad cyfrowych walut banków centralnych. Główne ograniczenia i kompromisy wydają się wynikać z kontekstu gospodarczego, monetarnego oraz finansowego i zależą od leżących u podstaw polityki monetarnej i preferencji dotyczących prywatności, administracji danych, siły rynkowej, bezpieczeństwa cybernetycznego oraz podziału pracy między sektorem publicznym i prywatnym. Wszystkie te kwestie zostały omówione na wspólnym wydarzeniu zorganizowanym przez ING i niezależny komitet doradczy OMFIF – dodano.

Zobacz również: Libra może zrewolucjonizować rynek, Facebook ma dużą siłę rażenia, twierdzi CMC Markets

Kurs Bitcoina (BTC) oscyluje nad poziomem 8 tys. USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty rozpoczynają nowy tydzień w rejonie 8300 USD. Kapitalizacja Bitcoina przekroczyła 149 mld USD, a wolumen z ostatnich 24 godzin wyniósł 12 mld USD.

Kurs pozostaje w konsolidacji pomiędzy poziomem wsparcia 7714 USD, który jest zarazem lokalnym dołkiem oraz oporem 9050 USD. Wybicie dołem otworzy drogę poziomu 6150 USD, gdzie cena po raz ostatni była 17 maja. Przebicie tego poziomu mogłoby wywołać dodatkową deprecjację BTC z celem na tegoroczne minima. Z drugiej strony powrót powyżej 9050 USD ponownie otworzyłoby drogę do psychologicznego poziomu 10000 USD.

Kurs BTCUSD w poniedziałek na interwale dziennym, źródło 14 10 19
Kurs BTCUSD w poniedziałek na interwale dziennym, źródło tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here