Naga Marketsdrukarka, pieniądzeWedług analityków Danske Banku globalne banki centralne stoją obecnie w obliczu sytuacji, w której muszą dostarczyć „paliwa” dla spowalniającej światowej gospodarki. Dodatkowo słabną nastroje w strefie euro, co może spowodować dalszą obniżkę stóp, a to z kolei zwiększyłoby atrakcyjność strategii carry trade na egzotycznej parze walutowej EUR/INR.


Zobacz również: Szczyt G20: Waluty azjatyckie osiągną lepsze wyniki niż euro i funt w najbliższym czasie – ANZ i Westpac

Inwestorzy oczekują konkretnych działań banków centralnych – Danske Bank

EBC, ECB, europejski bank centralny, bank, euro, ComparicW przypadku strefy euro oczekiwania inflacyjne stopniowo się zmniejszają. Opublikowany wczoraj raport EBC sugeruje, że bank centralny analizuje szczegóły techniczne potencjalnego ponownego uruchomienia QE. Pytanie brzmi: co, jak i kiedy EBC może wprowadzić nowe środki polityki pieniężnej i czy mogłoby to przynieść poprawę wzrostu gospodarczego i inflacji.

Globalna dynamika koniunktury będzie uzależniona od wyniku toczącej się wojny handlowej (w której najważniejsze jest spotkanie Trumpa – Xi w ten weekend) oraz wielkości bodźców globalnych banków centralnych, takich jak Fed i EBC. Niektórzy członkowie FOMC sugerowali, że obniżka o 50 pb byłaby przesadzona, co wczoraj spowodowało spadki na rynkach. Dla aktualne ceny rynkowe wskazują obecnie na -72 pb niższe stopy w USA do końca roku, podczas gdy ceny EONIA (EBC) są niższe o -15 pb na koniec roku – napisano w raporcie.

W czerwcu nastroje w strefie euro znacznie się osłabiły – ING

europa kontynentBert Colijn, starszy ekonomista w ING zauważa, że ​​strefa euro odnotowała znaczny spadek nastrojów gospodarczych z 105,2 do 103,3 w czerwcu, co stanowi słaby kwartał dla gospodarki strefy euro i może być postrzegane jako dalsze uzasadnienie dla rozpoczęcia ponownego luzowania przez EBC w lipcu.

Podczas gdy wskaźniki PMI dla strefy euro wykazał się lepszym wzrostem usług i dalszym osłabieniem produkcji, to odnotowano spadek wskaźnika nastrojów gospodarczych (ESI). Spadki wskazują, że czerwiec był kolejnym miesiącem słabego wzrostu, zwiększając oczekiwania słabego kwartału pod względem wzrostu PKB – wskazano w raporcie.

Około miesiąca przed lipcowym posiedzeniem EBC rosną dowody na słabnące warunki wzrostu. To nie tylko słaby obraz wzrostu, który wskazuje ESI, ale również ceny sprzedaży, które znacznie spadły w przypadku produkcji i pozostały stabilne w sektorze usług.

To przyczynia się do ponurej perspektywy wzrostu cen w nadchodzących miesiącach i bez znaczącej poprawy danych w nadchodzącym miesiącu, EBC będzie wręcz zmuszony do działania – dodano.

Pozycja krótka na EUR/INR to nadal dobry carry trade – ANZ

Kurs euro do dolara 17 maja 2019Analitycy ANZ sugerują, że chociaż indyjska gospodarka stoi w obliczu wielu ograniczeń wzrostu, to stopy procentowe Indiach są zachęcające, zwłaszcza biorąc pod uwagę strategię carry trade.

Nasza strategia opiera się o sprzedaż euro po każdym impulsie doprowadzającym do jego aprecjacji. Uważamy, że presja dezinflacyjna w strefie euro rośnie, skłaniając EBC do łagodzenia swojej polityki fiskalnej. Sprzedaż pary EUR/INR ma dodatnią wartość wynoszącą 8% w ujęciu rocznym, co jest bardzo atrakcyjne w warunkach spadku rentowności. INR jest również najmniej narażony w Azji na napięcia handlowe między USA, a Chinami – podsumowano.

Zobacz również: EBC: Nadchodzi obniżka stóp procentowych o 20 pb oraz QE – prognozy dużych banków

Kurs euro do rupii w czwartek na interwale dziennym 27 6 19
Kurs euro do rupii w czwartek na interwale tygodniowym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here