Naga MarketsPara USDCAD na drogowskazie, gdzie USD rośnie, a CAD spadaWczorajszy kalendarz był obfity w ważne wydarzenia. Przede wszystkim rynek poznał decyzje dwóch banków centralnych. Najpierw o poziomie stóp procentowych zadecydował Bank Kanady, a później Rezerwa Federalna w USA. Pierwszy pozostawił stopy na niezmienionym poziomie, a drugi ściął je 25 punktów bazowych co nie było zaskoczeniem dla rynków. Indeks dolara amerykańskiego ostatecznie tracił, jednak para walutowa USD/CAD odbijała od trzymiesięcznych minimów i testowała poziom 1,32 CAD. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.


USD/CAD testuje lokalne maksima. Kurs dolara z mieszaną reakcją po decyzji FED

„Wczoraj na parze walutowej dolar amerykański do dolara kanadyjskiego (USD), mogliśmy zgodnie z oczekiwaniami obserwować wyraźnie podwyższoną zmienność. Zanim banki centralne zdecydowały o swojej polityce, kurs bronił górnego ograniczenia układu overbalne przy poziomie 1,3100. Niemniej zaraz po oświadczeniu Banku Kanady, kurs ruszył z impetem w górę wybijając zarówno układ 1:1, jak i strefę oporową przy 1,3140. Ruch w górą był także kontynuowany w późniejszych godzinach po decyzji Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC)” – komentowała w porannym programie To warto wiedzieć redaktor Agnieszka Zaręba.

W tym samym czasie gospodarka USA rośnie o 1,9% w III kw. 2019 r. Jednym z ważnych wydarzeń środowej sesji była także zaplanowana na godzinę 13:30 publikacja wstępnego wyniku dynamiki Produktu Krajowego w Stanach Zjednoczonych.

Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o raporcie za trzeci kwartał br. Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych we wstępnych danych podaje, że gospodarka w III kwartale 2019 roku urosła o 1,9%.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here