Naga MarketsPara USDCAD na drogowskazie, gdzie USD rośnie, a CAD spadaWczorajszy kalendarz był obfity w ważne wydarzenia. Przede wszystkim rynek poznał decyzje dwóch banków centralnych. Najpierw o poziomie stóp procentowych zadecydował Bank Kanady, a później Rezerwa Federalna w USA. Pierwszy pozostawił stopy na niezmienionym poziomie, a drugi ściął je 25 punktów bazowych co nie było zaskoczeniem dla rynków. Indeks dolara amerykańskiego ostatecznie tracił, jednak para walutowa USD/CAD odbijała od trzymiesięcznych minimów i testowała poziom 1,32 CAD. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.


USD/CAD testuje lokalne maksima. Kurs dolara z mieszaną reakcją po decyzji FED

„Wczoraj na parze walutowej dolar amerykański do dolara kanadyjskiego (USD), mogliśmy zgodnie z oczekiwaniami obserwować wyraźnie podwyższoną zmienność. Zanim banki centralne zdecydowały o swojej polityce, kurs bronił górnego ograniczenia układu overbalne przy poziomie 1,3100. Niemniej zaraz po oświadczeniu Banku Kanady, kurs ruszył z impetem w górę wybijając zarówno układ 1:1, jak i strefę oporową przy 1,3140. Ruch w górą był także kontynuowany w późniejszych godzinach po decyzji Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC)” – komentowała w porannym programie To warto wiedzieć redaktor Agnieszka Zaręba.

W tym samym czasie gospodarka USA rośnie o 1,9% w III kw. 2019 r. Jednym z ważnych wydarzeń środowej sesji była także zaplanowana na godzinę 13:30 publikacja wstępnego wyniku dynamiki Produktu Krajowego w Stanach Zjednoczonych.

Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o raporcie za trzeci kwartał br. Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych we wstępnych danych podaje, że gospodarka w III kwartale 2019 roku urosła o 1,9%.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCCC: Ponad 6,5 procentowy spadek akcji. Minima z 2016 roku już niedługo zostaną odwiedzone!
Następny artykułŚwiatowy Dzień Oszczędzania: Jak ochronić się przed cyberprzestępcami? 
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here