Naga MarketsKursy walut euro, dolar, funt i frankPoczątek tygodnia upływa niezwykle wolno – szczególnie na głównych parach walutowych Forex. Jednak sytuacja ta ma szansę ulec szybkiej zmianie ze względu na środową decyzję monetarną amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Na co zwrócić uwagę w tym tygodniu i gdzie szukać okazji inwestycyjnych? O tym Adam Rak rozmawiał z Bartłomiejem Chomką, analitykiem Teletrade.


Dolar amerykański czeka na FOMC, dolar kanadyjski na BoC

W programie Puls Rynków gościem Adama Rak był analityk Teletrade, Bartłomiej Chomka, który analizował kalendarz makroekonomiczny w ostatnim tygodniu października. Pomimo sennego handlu poniedziałkowego bez większej zmienności na FX majors, w połowie tygodnia inwestorzy liczyć mogą na większą ilość emocji. Właśni wtedy bowiem Bank Kanady (Bank of Canada, BoC) oraz Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) opublikują decyzję w sprawie stóp procentowych, na które czekać będą inwestorzy na całym świecie. Kanada podzieli się decyzją w sprawie stóp o 15:00, a FOMC o 19:00 – warto zwrócić uwagę, że w związku ze zmianą czasu w Europie na zimowy godziny publikacji są wcześniejsze niż zazwyczaj.

„Jeżeli w kalendarzu makroekonomicznym w danym tygodniu występują publikacje banków centralnych, wtedy duże instytucje skupiają się tylko i wyłącznie na tych wydarzeniach. Podobnie będzie tym razem, w związku z czym pierwsza część tygodnia dla dolara amerykańskiego i kanadyjskiego mogą być nad wyraz spokojne” – twierdzi Bartłomiej Chomka.

Para walutowa USD/CAD na początku nowego tygodnia testuje poziom 1,3050 CAD, najniższy od drugiej połowy lipca. Popularny loonie zmierza stopniowo w kierunku wakacyjnych dołków tuż nad okrągłym poziomem 1,30 i jeżeli komunikat FOMC wypadnie bardziej gołębio od tego prezentowanego przez CAD, to deprecjacja pary walutowej w tym kierunku jest jak najbardziej możliwa. Szczególnie, że w przypadku BoC mówi się o braku zmian w polityce, a prognozy dotyczące FEDu zakładają możliwość skromnego cięcia stóp.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here