Naga MarketsMimo, że od powstania najstarszej z walut wirtualnych minęło już ponad 10 lat, to rynek ten wciąż uznawany jest za stosunkowo młody. Wiele osób w dalszym ciagu nie słyszało nawet o istnieniu kryptowalut, a spośród tych, którzy słyszeli, znaczne grono wskazuje, że nie rozumie w pełni czym tak na prawdę one są. Zeeshan Feroz, brytyjski dyrektor generalny Coinbase zdaje sie mieć jednak rozwiązanie tego problemu.


Benki centralne przyczynią się do adopcji kryptowalut?

Według prezesa Coinbase UK Zeeshana Feroza, aby zobaczyć duże przyjęcie kryptowalut na skalę globalną, banki centralne i duże firmy technologiczne, takie jak Facebook z globalną bazą użytkowników musiałyby odegrać rolę katalizatora. Okazuje się więc, że banki centralne i giganci z branży technologicznej mogą spełnić marzenie o przyjęciu kryptografii pod strzechy.

W rozmowie z CNBC Feroz przyznał on, że aby waluty kryptograficzne mogły zostać przyjęte na całym świecie, potrzebna jest platforma o globalnej dostępności. Feroz zauważył, że zarówno banki centralne, jak i giganci technologii, tacy jak Facebook, okazaliby się być doskonałymi katalizatorami do napędzania powszechnej akceptacji kryptograficznej.

– Myślę, że istnieją dwa głównie sposoby na to, aby waluty kryptograficzne weszły do głównego nurtu. Jeden z nich dotyczy banków centralnych. Jeśli zaczną one emitować cyfrowy odpowiednik ich narodowego fiata, wtedy naprawdę może się okazać katalizatorem dla przyjęcia krypto. Drugi sposób dotyczy giganta technologicznego, jakim jest Facebook, który ma zasięg ponad miliardów ludzi i ma potencjał, aby stać się uniwersalną formą płatności – wskazał Feroz.

Feroz staje w obronie Libry

Prezesa Coinbase UK został także zapytany o budzący sporo kontrowersji projekt Facebooku a nazwie Libra. Stając w jego obronie przyznał, że globalny system płatności musi być połączeniem scentralizowanej i zdecentralizowanej formy administracji, ponieważ obie formy mają pewne ograniczenia.

– Libra jako waluta ma potencjał, by być formą płatności, która jest naprawdę uniwersalna w swojej naturze. To nie będzie łatwe, naprawdę kwestionujesz status quo. Jesteśmy na pierwszym z tysiąca kroków podróży – wskazał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBrexit: Polityczne „igraszki” rozciągną się na przyszły rok?
Następny artykułOPEC+ zwiększy cięcia produkcji ropy w obawie o słabnący popyt?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here