Naga MarketsWybuch pandemii koronawirusa przyczynił się do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu gospodarczego, który to z kolei zmusił decydentów politycznych do natychmiastowego podjęcia radykalnych działań. W reakcji na zaistniała sytuację, członkowie większości banków centralnych zdecydowali o obniżeniu stóp procentowych i uruchomieniu różnego rodzaju programów pomocowych mających wspierać zatrudnienie.

  • Luźna polityka monetarna faworyzuje wzrosty franka szwajcarskiego – uważają analitycy MUFG
  • Kurs dolara tracił w relacji do franka szwajcarskiego przez cztery ostatnie sesje z rzędu

Banki centralne wspierają spadki USD i wzrosty CHF

Analitycy japońskiej grupy finansowo-bankowej Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) uważają, że główne banki centralne utrzymują luźną politykę pieniężną faworyzując w ten sposób franka szwajcarskiego w stosunku do dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z powyższym, w dalszym ciągu podtrzymują oni swoje pro-spadkowe nastawienie w stosunku do notowań pary walutowej USD/CHF. Zdaniem ekspertów, dolar amerykański prawdopodobnie jeszcze bardziej osłabi się po ogłoszeniu oficjalnych wyników niedawnych wyborów prezydenckich w USA.

Kurs dolara spadnie do 0,90 CHF?

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że kurs dolara osłabiał się w relacji do franka szwajcarskiego przez cztery ostatnie dni z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice 0,90 CHF. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższe, techniczne wsparcie.

USDCHF Daily

Kurs dolara spadnie do 0,8650 CHF albo nawet do 0,84 CHF

Analitycy MUFG spodziewają się jednak zdecydowanie większej deprecjacji dolara amerykańskiego. Ich zdaniem, USD mógłby osunąć się nawet do 0,8650 CHF, co byłoby najniższym poziomem od pamiętnego Czarnego Czwartku, tj. od połowy stycznia 2015 r.,

USD/CHF na razie testował i utrzymywał kluczowe wsparcie na poziomie 0,9000-. Nadal jednak uważamy, że zwycięstwo wyborcze Joe Bidena wspiera naszą prognozę dalszej deprecjacji USD. Nadal oczekujemy, że Fed przyspieszy proces luzowania monetarnego, aby wesprzeć ożywienie gospodarcze, zwłaszcza teraz, gdy Kongres prawdopodobnie pozostanie podzielony – wskazują eksperci dodając, że również EBC ma zamiar ogłosić w grudniu dalszą znaczącą ekspansję (500 mld euro plus) własnego programu QE, co zwiększy względną atrakcyjność CHF.

Jeszcze większej deprecjacji notowań USD/CHF spodziewają się eksperci z jednego z największych banków na świecie, Bank of America (BofA). W ich ocenie, kurs dolara może do końca przyszłego roku osunąć się nawet do 0,84 CHF.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBarclays: Ropa ponownie za 53 USD za baryłkę w 2021 roku
Następny artykułOlsztyn zainwestował w technologię Ethereum
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here