Naga MarketsTwórca Litecoina, Charlie LeeCeny tokenów NFT w końcu spadną, mówi twórca Litecoina, Charlie Lee. Chodzi mu o niewymienialne tokeny, które mają zastosowanie na rynku dzieł sztuki czy sportu.

  • Twórca Litecoina jest zdania, że tokeny NFT stracą na wartości.
  • Jak dodał, w przeciwieństwie do „prawdziwej sztuki” NFT mają „zerowy koszt” tworzenia.

Tokeny NFT stracą na wartości

Twórca Litecoina (LTC), Charlie Lee, jest zdania, że ​​szum medialny dot. tokenów NFT jest nie do utrzymania. Na nowym tweecie przekazał, że w przeciwieństwie do „prawdziwej sztuki” NFT mają „zerowy koszt” tworzenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Lee, artyści w prawdziwym świecie są ograniczeni czasem i swoją własną energią, co czyni tworzenie dzieła sztuki czymś porównywalnym to kopania bitcoinów, co jest oparte na algorytmie proof-of-work. Dla Lee to ograniczenie stwarza niedobór, a tym samym tworzy realną wartość dzieł sztuki wykonanych przez znanych artystów.

– Z drugiej strony NFT tworzą sztuczny niedobór – napisał na Twitterze Lee, dodając, że “ze względu na niemal zerowy koszt stworzenia kolejnego NFT, rynek w końcu zostanie zalany NFT od artystów próbujących zarobić na tym szaleństwie. Podaż przerośnie popyt, a ceny w końcu spadną ”.

Dzieła sztuki w dobie cyfryzacji

Na rynku można jednak spotkać też zwolenników takich tokenów. Istnieją też argumenty za tym, by scena artystyczna – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i cyfrowym – była zalewana przez reprodukcje. Jednak wartość oryginalnego dzieła często zależy od samego artysty, a kolekcjonerzy zwracają uwagę na twórcę np. obrazu czy rzeźby, co odróżnia je od innych dzieł autorstwa naśladowców.

Możliwość kryptograficznego podpisywania dzieł sztuki jest też kolejną często przypisywaną korzyścią NFT, umożliwiającą artystom umieszczanie metadanych, które są powiązane z  prawami autorskimi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex kursy walut | kurs bitcoina wykres | kurs gbp online | kryptowaluty wykresy | dow jons | dax30 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here