Naga MarketsNa wykresie dogecoina (DOGE) zapanowało istne szaleństwo. W ciągu zaledwie tygodnia kryptowaluta ta trafiła do pierwszej piątki rankingu CoinMarketCapu. Inwestorzy wpadli w euforię. Niektórzy analitycy przestrzegają jednak, że to może się źle skończyć. Eksperci podkreślają, iż duża część monet DOGE kontrolowana jest przez zaledwie kilku wielorybów.

  • Najnowsze ATH na dogecoinie zostało odnotowane w ubiegły piątek. Cena DOGE ustanowiła swój rekord wszech czasów na poziomie 0,4377 USD
  • W ciągu tygodnia DOGE znalazł się w pierwszej 5 największych projektów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej
  • Analitycy ostrzegają, iż panujące szaleństwo może mieć przykre zakończenie dla niektórych inwestorów. Wszystko dlatego, że rynek ten kontrolowany jest przez większych użytkowników

Dogecoin i jego szalone wzrosty

Analizując wykres DOGE z perspektywy tegorocznej, widzimy, że od stycznia do najnowszego ATH jego kurs urósł o ponad 8 900% – z poziomów 0,004848 USD za monetę do okolic 0,4377 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rajd na dogecoinie trwa w najlepsze. W ciągu zaledwie kilku dni kryptowaluta ta znalazła się w TOP 5 rankingu CMC, przeskakując aż o kilkanaście miejsc. Jej aktualna kapitalizacja rynkowa przekracza 53 miliardy USD. Wyprzedziła ona znane projekty takie jak Polkadot (DOT), Cardano (ADA), czy Tether (USDT).

Bańka na DOGE pęknie do końca roku

Wielu obserwatorów rynku obawia się o to, że zainteresowanie dogecoinem nie będzie trwało długo, zwłaszcza, iż nie ma on tak naprawdę określonego celu. DOGE traktowany jest głównie, jako maskotka świata kryptowalutowego.

Niepokój budzi m.in. fakt, że aż 40% podaży dogecoina znajduje się tylko w 5 portfelach! Cały rynek kontrolowany jest zaś przez około 100 osób. Zjawisko to nie jest korzystne dla tego projektu, ponieważ wieloryby mogą nim manipulować.

Jeszcze w tym roku tematyka ta została poruszona m.in. przez dyrektora generalnego Tesli Elona Muska. Stwierdził on wówczas, iż DOGE otrzyma od niego pełne wsparcie tylko wtedy, gdy duzi inwestorzy wyprzedadzą się ze swoich coinów.

Akand Sitra z TRM Labs stwierdził, że wieloryby mogą trzymać dogecoiny dotąd, aż te nabiorą wystarczającej przyczepności, a następnie zdecydować się na ich zrzut. W jego opinii bańka na DOGE pęknie jeszcze w tym roku. 

Podobne odczucia posiada dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz. Miliarder ten przyznał, iż byłby bardzo zmartwiony, gdyby okazało się, że jakiś jego znajomy kupił kryptowalutę mem na górce podczas obecnego szaleństwa na rynku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here