Naga MarketsBitcoinCena bitcoina spadła między 14 kwietnia br. a 19 maja br. o blisko 35 tys. dolarów z niemal 65 tys. dolarów, aż w okolice 30 tys. dolarów. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 35 dni notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się o prawie 54 proc. Mimo tak znacznej wyprzedaży, większość menedżerów funduszy inwestycyjnych ankietowanych przez Bank of America (BofA) uważa, że bańka na BTC jeszcze nie pękła i wiodąca kryptowaluty ma jeszcze sporą przestrzeń do wzrostów.

Hossa na BTC jeszcze się nie zakończyła 

Bank of America przeprowadził między 4 a 10 czerwca ankietę, w której udział wzięło 224 inwestorów instytucjonalnych zarządzających łącznie 667 miliardami dolarów. Wyniki tego sondażu wskazują, iż profesjonalni menedżerowie postrzegają obecnie BTC jako opłacalną klasę aktywów.Około 80% respondentów uważa, że rynek kryptowalut będzie w nadchodzących miesiącach podatny na spekulacje. Sondaż pokazuje jednak, iż zdaniem zarządzających bitcoin jest obecnie jedną z najpopularniejszych klas aktywów, ustępując miejsca jedynie surowcom.

Nastroje większości zarządzających funduszami podziela także znany inwestor instytucjonalny Rich Bernstein, który w wywiadzie dla CNBC opisał pęd do kupowania bitcoina i innych aktywów kryptowalutowych jako niebezpiecznie paraboliczny.

– Bańki różnią się od spekulacji tym, że bańki przenikają społeczeństwo. Wychodzą one poza rynki finansowe – wskazał dodając, że zarówno w przypadku kryptowalut, jak również akcji wielu spółek technologicznych, ludzie rozmawiają o nich nawet podczas “przyjęć koktajlowych”, co świadczyć może o tworzącej się dopiero bańce.

Weteran zarządzania funduszami hedgingowymi Paul Tudor Jones pozostaje jednak byczo nastawiony do BTC. W jego ocenie, bitcoin jest bowiem dobrym zabezpieczeniem przed inflacją.

– Lubię Bitcoin jako dywersyfikator portfela. Wszyscy pytają mnie, ‘co powinienem zrobić z moim Bitcoinem?’ Jedyną rzeczą, którą wiem na pewno, chcę mieć 5% w złocie, 5% w Bitcoinie, 5% w gotówce, 5% w towarach – przyznał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cash prognozy | opinie maxitrade | kurs echo investment | notowania dow jones na żywo | komentarze giełdowe | usd prognoza | kghm akcje | xtb notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin nie nadaje się do inwestowania, ale jest idealny do spekulacji, podobnie jak DOGE – uważa Goldman Sachs
Następny artykułSilny wzrost PKB w Nowej Zelandii. NZD/USD spada poniżej 0,70
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here