Naga Markets
Peter Schiff
Peter Schiff

Znany ekonomista i komentator finansowy – Peter Schiff wielokrotnie twierdził, że największa z kryptowalut może zostać stłamszona przez rządy. Ten 59-latek słynie z licznych negatywnych prognoz dla Bitcoina (BTC). Okazuje się jednak, że bank, w którym sam zasiada na stanowisku prezesa, jest przedmiotem dochodzenia, a regulatorzy zawiesili jego działalność.

  • Euro Pacific Bank ma problemy z kapitałem netto. Instytucja ta jest obecnie przedmiotem dochodzenia
  • Podczas gdy Peter Schiff twierdzi, że dowody na popełnienie przestępstwa nie istnieją, portorykańskie organy regulacyjne zawiesiły działalność tego banku
  • Konta klientów wyżej wspomnianego ‘’podmiotu’’ zostały zamrożone, przy czym istnieje ryzyko, że mogą oni również stracić środki
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500

Euro Pacific Bank pod ostrzałem regulatorów

Instytucja zarządzana przez Petera Schiffa będącego jednym z największych krytyków Bitcoina jest obecnie przedmiotem dochodzenia ze względu na problemy z kapitałem netto. Okazuje się, że portorykańskie organy regulacyjne zamknęły jej działalność. Prezes Euro Pacific Banku oznajmił na Twitterze, iż nie ma dowodów na popełnienie przestępstwa. Zaprzeczył on jakimkolwiek wykroczeniom. Kryptowalutowy sceptyk dodał, że konta klientów instytucji, którą zarządza, zostały zamrożone przez regulatora finansowego z  Portoryko, przy czym mogą oni stracić środki.

Peter Schiff zamierzał sprzedać wyżej wspomniany bank, jednak śledztwo prowadzone w jego sprawie pokrzyżowało mu te plany. Ekonomista ten podkreślił także, iż po 2,5-letnich obserwacjach władze 5 krajów nie znalazły dowodów na to, że zarówno on, jak i Euro Pacific Bank ułatwiali uchylanie się od płacenia podatków bądź pranie brudnych pieniędzy.

Podobno 59-letni komentator finansowy znalazł kupca z „wysokimi kwalifikacjami”, który obiecał wstrzyknięcie kapitału „znacznie przekraczające minimum regulacyjne”.

NED


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Oskarżenia ze strony OCIF

30 czerwca br. Biuro Komisarza Instytucji Finansowych Portoryko wydało nakaz zaprzestania działalności przez wyżej wspomnianą instytucję z powodu „rażącego nieprzestrzegania minimalnych wymogów kapitałowych”. Ponadto regulator ten nałożył kary administracyjne o łącznej wysokości 765 tys. dol. za różne naruszenia. 

Poważna niewypłacalność Euro Pacific Banku stanowi wystarczające uzasadnienie prawne dla OCIF do podjęcia zapowiedzianych dziś działań” – podkreślono w wydanym komunikacie.

Na stronie internetowej banku Petera Schiffa znalazło się oświadczenie, w którym podmiot ten stwierdza, że wstrzyma transakcje do co najmniej 7 lipca br. na prośbę portorykańskiego regulatora.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here