Naga Marketsizrael flagaJak poinformował izraelski dziennik Calcalist, lokalny sąd orzekł zakończenie sporu na korzyść firmy Israminer wydobywającej Bitcoiny (BTC) po tym, jak lokalny bank zamknął rachunki firmy i jej klientów w związku z podejrzeniami prania brudnych pieniędzy.


Zobacz również: Cameron Winklevoss: kryptowaluty nie potrzebują reguł!

Banki nie powinny generalizować rynku kryptowalut

Bitcoin BTC coinFirma Israminers pozwała w maju 2018 r. bank Igud (Union Bank of Israel Ltd.) oskarżając o bezpodstawne zamrożenie środków na kontach w banku, co doprowadziło do problemów z płynnością finansową. Po długim procesie sędzia sądu rejonowego w Tel Awiwie stwierdził, że polityka banku wobec klientów kryptowalutowych była zbyt pochopna i nie powinna obejmować automatycznego odrzucania wniosków o transfer środków.

Uważam, że polityka banku, która nie brała pod uwagę różnych rodzajów działalności, zakresu działalności i różnych typów klientów – w dziedzinie walut cyfrowych – była błędna i nieuzasadniona pod kątem prawnym – powiedział sędzia Limor Bibi.

Jednocześnie Bibi zaznaczył jednak, że banki mają prawo odmówić przyjmowania depozytów pochodzących z transakcji kryptowalutowych.

Niewątpliwie brak konkretnych ram regulacyjnych wprowadzi do powstawania konfliktów w branży kryptowalutowej. Na początku lutego poszkodowany inwestor złożył wniosek z sądzie okręgowym w Nowym Jorku sugerując, że został wprowadzony w błąd inwestując 2 miliony dolarów w kryptowalutę MCash.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here