Naga MarketsW poniedziałek 10 września Bank Zachodni WBK zmieni oficjalnie nazwę oraz zielone tło loga banku na czerwone z nazwą Santander Bank Polska. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej zarejestrował dziś zmianę nazwy Banku Zachodniego WBK na Santander Bank Polska. To początek rebrandingu trzeciego największego banku w Polsce.


Zarejestrowana zmiana statutu banku obejmuje zmianę firmy banku oraz przeniesienie jego siedziby z Wrocławia do Warszawy. Tym samym zmianie uległ adres siedziby na: al. Jana Pawła II 17, Warszawa.

Zarząd banku informuje, że otrzymał informację o zarejestrowaniu w dniu 7 września 2018 r. przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego zmian Statutu Banku, przyjętych przez zwyczajne walne zgromadzenie banku z dnia 16 maja 2018 r.” – czytamy w komunikacie banku.

W maju br. bank informował, że zmiana nazwy na Santander Bank Polska stanowi m.in. etap rozpoczętego pod koniec marca br. globalnego projektu unowocześnienia marki we wszystkich krajach, w których działa Grupa Santander, a jej nowy wizerunek ma lepiej odzwierciedlać transformację cyfrową, która jest jednym z filarów globalnej strategii grupy.

Grupa Banku Zachodniego WBK zajmuje obecnie trzecie miejsce pod względem wielkości aktywów w sektorze bankowym w Polsce. W skład Grupy w Polsce wchodzi także m.in. Santander Consumer Bank, spółka leasingowa, faktoringowa oraz TFI.

Dla przypomnienia – właścicielem Banku Zachodniego WBK od 2011 roku jest hiszpański bank Santander, wykupując większościowe udziały za prawie 3 mld euro od irlandzkiego AIB. Jednak na zmianę nazwy i kompletny rebranding instytucji grupa zdecydowała się dopiero teraz, czyli po 7 latach. Cały proces jest dosyć kosztowny, jednak jak zapewnia Santander, nie planują wprowadzać zmian w cennikach usług, czy wystosowywać aneksów do obowiązujących aktualnie umów. Co ważne: bez zmian pozostają także terminy ważności kart, kody PIN czy numery rachunków. Dodatkowo, bank wprowadza dodatkowe rozwiązania, takie jak Fitbit Pay, czyli możliwość dokonywania płatności za pomocą smartwatchy Fitbit: Versa i Ionic.

Sytuacja na wykresie

Dzisiejsze notowania spółki otwierają się luką spadkową i finalnym zejściem wykresu o -1.17 procent w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Reakcja wykresu zdaje się klasyczna, ponieważ z technicznego punktu widzenia wykres dotarł wczoraj ponownie do oporu na poziomie 382 zł za akcję. Strefa ta stanowi widoczny obszar podażowy już od początku 2017 roku, kiedy to wykres siedmiokrotnie próbował wybić powyżej, finalnie przełamując go dopiero w grudniu 2017 roku – dochodząc do dotychczas najwyższej ceny za akcję – 445 zł – pod koniec stycznia 2018r.

BZW – D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPorwał przyjaciela i ukradł mu kryptowaluty o wartości 1,8 mln USD
Następny artykułUzbekistan kolejnym rajem dla giełd kryptowalutowych?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here