Naga MarketsUnion Bank AG – liechtensteiński bank z siedzibą w Vaduz – ogłosił, że zamierza wydać własny token oraz wewnętrzną kryptowalutę wspartą przez tradycyjne waluty, tak wynika z opublikowanego pod koniec zeszłego tygodnia oświadczenia prasowego. Instytucja finansowa planuje transformację swojej działalności w „w pełni oparty o blockchain bank inwestycyjny”.

Nowoczesny bank w Liechtensteinie

Union Bank AG nie jest dużym bankiem inwestycyjnym. Nie ma nawet własnego artykułu na Wikipedii. Misją spółki jest połączenie solidnych fundamentów prywatnego banku z „elastyczną mentalnością startupu”. Instytucja oferuje doradztwo inwestycyjne, zarówno w sprawie klasycznej giełdy, jak i instrumentów pochodnych. Dostarcza również komercyjne rozwiązania bankowe oraz pomaga w zarządzaniu kapitałem w długim terminie.

Siedziba w bezpiecznym kraju znanym z przyjazności dla banków inwestycyjnych, dostęp do rynku w Szwajcarii oraz pozytywne podejście do nowoczesnych rozwiązań sprawiło, że Union Bank AG jest jednym z najszybciej rozwijających się banków inwestycyjnych. Teraz postanowił postawić on na blockchain.

Tokeny UBPC

Union Bank od tego roku mocno skupił się na rozwoju technologii blockchain wewnątrz spółki. Kolejnym krokiem jest emisja tokena „Union Bank Payment Coin” (UBPC), który jest kolejnym krokiem do transformacji w bank inwestycyjny oparty w pełni o blockchain. UBPC będzie pełniło rolę stabilnej monety, ze wsparciem walut fiat takich jak frank szwajcarski.

„Naszym celem jest stać się pierwszym na świecie bankiem inwestycyjnym opartym o blockchain i dostarczać rozwiązań, które pomagają zwiększyć efektywność, obniżyć koszty i otworzyć nowe możliwości generowania przychodów dla naszych klientów i pośredników “– skomentował CEO banku Mohammad Hans Dastmaltchi. “Token Union Bank Payment Coin może namieszać w podejściu do międzynarodowego handlu i transakcji międzynarodowych” – dodał.

Liechtenstein znany jest z przyjaznego podejścia do kryptowalut. Największa giełda kryptowalutowa na świecie – Binance – planuje uruchomienie w tym kraju oddziału, w którym będzie możliwość handlu typu fiat-krypto.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here