Naga MarketsFlaga TurcjiKurs liry tureckiej nie może zaliczyć ostatnich tygodni, a nawet i miesięcy do udanych. Od początku lutego jego wartość spadła bowiem w stosunku do dolara amerykańskiego aż o ponad 15% w skutek czego notowania pokonały niezwykle istotny opór w rejonie 5.80 i znalazły się na najwyższym poziomie od października 2018 roku.


Bank Centralny Turcji utrzymał stopy procentowe bez zmian

O słabnącej lirze tureckiej pisaliśmy już w ostatnim czasie na łamach Comparic.pl wielokrotnie. Niestabilna sytuacja gospodarcza Turcji sprawiła, że tamtejszy bank centralny kilkukrotnie podejmował decyzję o podniesieniu stóp procentowych z poziomu 7,50% aż do 24,00%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Stopy procentowe 1340%?! Turcja nie radzi sobie z obecną sytuacją

W dniu dzisiejszym Bank Centralny Turcji podjął decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Mimo, że było to działanie zgodne z rynkowymi oczekiwaniami, to doprowadziło ono do kolejnej deprecjacji lokalnej waluty.

Lira turecka (TRY) najtańsza od października 2018 r.

W chwili obecnej kurs pary walutowej USD/TRY oscyluje w okolice 5.9540 i jeżeli tylko obecna tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 6.15. Za potencjalnymi wzrostami przemawiać może nie tylko słabnąca lira turecka lecz także silny dolar amerykański, który od kilku dni systematycznie zyskuje na wartości…i to nie tylko w stosunku do TRY.

Do handlu na parach walutowych z TRY polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej USDTRY w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku
USDTRY

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena złota, srebra oraz ropy naftowej – 25 kwietnia 2019 r.
Następny artykułRezerwa Federalna obniży stopy procentowe do końca 2020 r. – sondaż
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here