Naga MarketsPan Thomas Jordan prezes Szwajcarskiego Banku (SNB) powiedział, że obecnie kryptowaluty takie jak Bitcoin są bardziej inwestycją aniżeli walutą.


Banki centralne takie jak np SNB pracują nad kwestią kryptowalut bardzo intensywnie. “Patrzyłbym na nie bardziej jako inwestycję niż na walutę” – powiedział Thomas na konferencji w Bazylei.

Waluty cyfrowe mogą poważnie wpłynąć na system finansowy jaki obecnie znamy i banki centralne powinny uważnie przyjrzeć się temu zagadnieniu. “Tu nie chodzi nawet o technologię, ale o to kto ma dostęp do pieniędzy w banku i w jakiej formie. Wciąż istnieje wiele nierozwiązanych kwestii” – dodał Thomas

Prezes wypowiedział się także na temat polityki SNB, gdzie celem wciąż jest obniżenie presji na wzrost franka szwajcarskiego aby uczynić go mniej atrakcyjnym dla inwestorów. Thomas uważa, że waluta uznawana za “safe heaven” wciąż jest przewartościowana, nawet mimo ostatniego spadku, co nadal czyni firmy w Szwajcarii mniej konkurencyjne.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPopularny miliarder Roman Abramowicz inwestuje w kryptowaluty
Następny artykułWIG20 – narastająca presja kupujących
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here