Naga MarketsJak poinformowała agencja Reuters, Bank Światowy (Międzynarodowy Bank Odbudowy i Rozwoju) oraz Commonwealth Bank of Australia (CBA) wyemitował publiczne obligacje oparte na technologii blockchain.

Zgodnie z oświadczeniem CBA, dwuletnie obligacje o wartości 100 mln dolarów australijskich (około 73 mln USD) rozliczone zostaną 28-go sierpnia i wycenione został tak, by przynieść zwrot w wysokości 2,251%.

Obligacje zaprojektowane zostały dla transakcji “kangaroo”, które emitowane są w dolarach australijskich (AUD) przez instytucje zagraniczne, 23 punkty bazowe powyżej stóp referencyjnych obowiązujacych w Australii.

Bank Światowy zdecydował się na emisję obligacji opartych na blockchain, by poprawić efektywność automatycznego finansowania dla krajów o skrajnym ubóstwie poprzez odejście od starych obligacji 10-letnich, przy których proces sprzedaży odbywał się manualnie.

Bondi

Nowy instrument nazywany jest ‘Bondi’ od Blockchain Operated New Debt Instrument (nowy instrument dłużny oparty na blockchain), co stanowi subtelny ukłon w stronę słynnej australijskiej plaży Bondi.

Obligacje Bondi bazować będą na prywatnym blockchainie Ethereum. Jak pisaliśmy już przy okazji wcześniejszego artykułu, infrastruktura Banku Światowego dla obligacji działa w Waszyngtonie na platformie Microsoft Azure. Microsoft dokonał sprawdzenia możliwości operacyjnych systemu działającego w chmurze, jego bezpieczeństwo i skalę. Jedynym aranżerem emisji obligacji jest natomiast Commonwealth Bank of Australia w Sydney.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here