Naga MarketsKurs dolara (NZD/USD) najsilniejszy o poranku. Co zdecydował RBNZ?Bank Rezerw Nowej Zelandii w trakcie sesji azjatyckiej przedstawił decyzję dotyczącą polityki pieniężnej. Zgodnie z oczekiwaniami rynków, RBNZ utrzymał stopę procentową na poziomie 0,25 proc. Kurs dolara nowozelandzkiego zyskuje o poranku prawie 0,5 proc.

  • RBNZ utrzymał bez zmian stopy procentowe i program skupu aktywów
  • Bank może zapewnić dodatkowe wsparcie, o ile zajdzie taka potrzeba
  • Perspektywy gospodarcze na przyszłość pozostają wysoce niepewne

Stopy procentowe bez zmian, ale mogą być ujemne…

Nie tylko stopy procentowe pozostały bez zmian. RBNZ zdecydował się również utrzymać program skupu aktywów (LSAP) na poziomie 100 mld NZD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Komitet banku centralnego zgodził się co do pozostania w gotowości do zapewnienia dodatkowego wsparcia, o ile zajdzie taka potrzeba. Polityka monetarna ma pozostać stymulującą do czasu utrzymania inflacji na poziomie 2%. RBNZ uważa, że perspektywy gospodarcze na przyszłość pozostają wysoce niepewne.

Gubernator RBNZ Orr powiedział na konferencji prasowej, że chce zachować wszystkie opcje stymulacji. Jedną z tych opcji są ujemne stopy procentowe.

Na razie jednak ustawienia polityki monetarnej są zgodne z celami banku, uważa Orr. Istotne będą wyniki dotyczące inflacji i zatrudnienia. Gubernator RBNZ będzie obserwował zbliżające się publikacje danych, a jeśli warunki monetarne zaostrzą się zbyt mocno, bank zmieni ustawienia.

Kurs dolara (NZD/USD) zwyżkuje w środowy poranek

Decydenci RBNZ uważają, że kurs dolara nowozelandzkiego byłby prawdopodobnie znacznie wyżej, gdyby nie działania polityczne podejmowane przez bank.

Notowania pary walutowej NZD/USD w reakcji na wieści z banku centralnego osunęły się w okolice 0,7310. Spadek nie trwał jednak długo, cena bowiem szybko odrobiła straty i znalazła się na nowych maksimach.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Najbliższy kluczowy opór wypada teraz w obrębie okrągłego poziomu 0,7400. Wsparcie znajdziemy natomiast pod poziomem 0,7300.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw notowania | cd notowania | dow jones | mercator medical akcje | sytuacja na giełdzie | cdprojekt kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here