Naga Markets

Bank Rezerw Australii utrzymał stopy procentowe bez zmian. "Znaczna niepewność" pozostajeNajważniejszym wydarzeniem sesji azjatyckiej była decyzja Banku Rezerw Australii (RBA) dotycząca stóp procentowych i polityki pieniężnej. Jak się okazało, RBA utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, zgodnie z rynkowym konsensusem. Ponadto, Bank zmniejszył wielkość i częstotliwość skupu obligacji. Kurs dolara australijskiego zyskuje dziś ponad 0,4% w relacji do USD.

  • Bank Rezerw Australii pozostawił stopy procentowe na poziomie 0,25%
  • Podniesienie stóp procentowych dopiero przy pełnym zatrudnieniu i spełnieniu celu inflacyjnego
  • Kurs dolara australijskiego zyskuje dziś do greenbackaTrudny okres i niepewne prognozy dla Australii

Stopy procentowe w Australii pozostały na poziomie 0,25%. Funkcjonowanie rynku obligacji skarbowych uległo poprawie, a rentowność 3-letnich (AGS) jest na poziomie około 25 punktów bazowych. Biorąc pod uwagę te zmiany, Bank zmniejszył wielkość i częstotliwość zakupów obligacji, które do tej pory wyniosły około 50 miliardów dolarów australijskich.

Z oświadczenia RBA wynika, że bank nie podniesie docelowej stopy procentowej, dopóki nie zostaną poczynione postępy w kierunku pełnego zatrudnienia. Ponadto, Rada musi nabrać  przekonania, że ​​inflacja utrzyma się w przedziale docelowym 2–3 procent.

Gubernator RBA Philip Lowe powiedział, że bank spodziewa się spadku produkcji ekonomicznej o 10 procent w pierwszej połowie tego roku. Do końca roku spadek ma sięgnąć 6 procent. Z kolei w przyszłym roku oczekiwane jest odbicie w wysokości 6 procent.

– Australijska gospodarka przechodzi bardzo trudny okres, a prognozy są bardzo niepewne – powiedział Lowe.

Kurs dolara australijskiego odbija od 0,6380

Notowania pary walutowej AUDUSD osuwały się przez 2 ostatnie dni minionego tygodnia. Nowy dołek wyznaczony został jeszcze wczoraj, ale na koniec dnia zwyciężyli kupujący. Dziś  kurs dolara australijskiego dalej zyskuje i może kierować się do ostatniego szczytu.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

NED

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wykres 4-godzinny pary walutowej AUDUSD – 5 maja 2020 r.

Jak widać na wykresie 4-godzinnym powyżej, cena odbiła od strefy wsparcia przy 0,6380, która wcześniej działała także jako opór. Celem dla wzrostów mogą teraz być maksima z kwietnia przy 0,6569.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here