Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) daleje spada! RBA obniży stopy procentowe w październiku? Westpac postawił na to, że Bank Rezerw Australii (RBA) obniży stopy procentowe w październiku, aby pobudzić gospodarkę, podczas gdy presja finansowa wynikająca z pandemii będzie się utrzymywać. Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) spada kolejny dzień i zbliża się do ważnego wsparcia.

  • Bill Evans z Westpac prognozuje obniżenie stóp procentowych w Australii
  • Wiceprezes RBA Guy Debelle powiedział wcześniej, że  Bank rozważa obniżkę
  • Kurs dolara australijskiego może przetestować wsparcie przy 0,7080 USD

RBA obniży stopy procentowe na najbliższym posiedzeniu?

Prezes australijskiego banku Westpac Bill Evans przewiduje, że RBA obniży stopy procentowe o 15 punktów bazowych na następnym posiedzeniu dotyczącym polityki pieniężnej, które zaplanowano na 6. października br. Obecnie stopy procentowe w Australii plasują się na poziomie 0,25 proc.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Ponadto, tego samego dnia oczekuje się, że rząd Morrisona przedstawi budżet federalny, który będzie szczegółowo określał dalsze środki fiskalne wspierające gospodarkę w czasie recesji.

Prognoza Evansa dotycząca docelowej stopy procentowej na poziomie 0,1 proc. pojawiła się po tym, jak we wtorek wiceprezes banku centralnego Guy Debelle powiedział, że rozważane jest dalsze obniżanie stóp procentowych.

– Oczekuje się, że RBA ogłosi wszystkie te zmiany polityki pieniężnej 6. października, w dniu ogłoszenia budżetu federalnego, jako inicjatywa Team Australia – powiedział Evans.

Dolar australijski tanieje od początku tygodnia

Kurs dolara australijskiego osuwa się od początku obecnego tygodnia. Na koniec poniedziałkowej sesji niedźwiedziom udało się przełamać widoczną na poniższym wykresie dziennym AUD/USD linię trendu, co otworzyło drogę dalszym spadkom.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Dziś notowania osuwają się o około 0,7 proc., a od poniedziałku dolar australijski stracił 2 proc. w stosunku do greenbacka. Najbliższe kluczowe wsparcie dla AUD/USD wypada w okolicach 0,7080.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here