Bank Pocztowy ma porozumienie z UOKiK ws. przedterminowej spłaty kredytówWarszawa, 22.09.2021 (ISBnews) – Bank Pocztowy otrzymał decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie zwrotu kosztów w przypadku przedterminowej spłaty całości lub części kredytów konsumenckich udzielonych od 18 grudnia 2011 r. do 31 grudnia 2019 r., podał bank. Decyzja nie nakłada na bank kar pieniężnych i ma charakter zobowiązujący, co oznacza, że jej istotę stanowi quasi-porozumienie pomiędzy prezesem UOKiK a przedsiębiorcą.

„W aktualnej ocenie banku utworzone do tej pory rezerwy na potencjalne zobowiązania z tytułu przedterminowej spłaty kredytów […] są adekwatne do pokrycia zobowiązań wynikających z niniejszej decyzji zobowiązującej” – czytamy w komunikacie.Bank przystąpi do realizacji decyzji po jej uprawomocnieniu. Decyzja stanie się prawomocna 21 października 2021 r.

Urząd zobowiązał bank do podjęcia działań zmierzających do zakończenia naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i usunięcia jego skutków poprzez:

  • umieszczenie oświadczenia banku na stronie internetowej banku;
  • utrzymywanie ww. oświadczenia na wskazanej powyżej stronie internetowej przez okres 3 miesięcy od dnia opublikowania oświadczenia;
  • poinformowanie konsumentów o możliwości otrzymania zwrotu;
  • dokonanie zwrotu na rzecz konsumentów, którzy zawarli z bankiem umowy o kredyt gotówkowy w okresie od 18 grudnia 2011 r. do 31 grudnia 2019 r. i dokonali przedterminowej całkowitej lub częściowej spłaty kredytu.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

(ISBnews)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here