Naga MarketsBank Pekao zmierza po 90 zł. Szykuje się test kilkuletniej linii trendu Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,17%. Akcje drożały o 1,82 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 86,42 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,88% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 85,52 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 100%.

Przestrzeń do wzrostów

Notowania Banku Pekao cały czas zyskują i niemal każdej sesji poprawiane jest maksimum trendu trwającego od listopada ubiegłego roku. Patrząc na wykres w skali tygodniowej można wyznaczyć pierwsze miejsce docelowe w rejonie linii trendu i oporu wynikającego z wcześniejszych dołków. Wydaje się więc, że ryzyko pojawienia się korekty może wzrosnąć, kiedy cena przekroczy poziom 90 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pekao 11.05.2021
Notowania PEKAO 11.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wyniki dobrze przyjęte przez rynek

Bank Pekao odnotował 245,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 186,9 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. “Zysk netto grupy kapitałowej Banku Pekao S.A. przypadający na akcjonariuszy banku w I kwartale 2021 r. wyniósł 245,6 mln zł i był wyższy o 58,7 mln zł, tj. 31,4% r/r, głównie dzięki niższym odpisom z tytułu utraty wartości aktywów finansowych (wyższe odpisy związane z pandemią COVID-19 utworzone w marcu 2020) oraz niższym kosztom działania (dzięki niższym składkom i wpłatom na Bankowy Fundusz Gwarancyjny)” – czytamy w raporcie.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa COVID-19, grupa zwiększyła działalność komercyjną, aktywnie wspierała klientów w utrzymaniu płynności finansowej oraz koncentrowała się na dalszej poprawie efektywności kosztowej, digitalizacji i automatyzacji procesów oraz wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań cyfrowych, czytamy dalej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: de30 dax | co to znaczy blik | pknorlen akcje | dax | kurs dolara live |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here