Naga MarketsBank Pekao zmierza na wsparcie w rejonie 62 zł. Powtórny re-test kluczowego poziomu Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,18%. Akcje drożały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 65,98 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,80% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 65,60 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 75%.

Powtórny re-test wsparcia?

Pogorszenie nastrojów na szerokim rynku przełożyło się na spadek notowań Banku Pekao. Na wykres wszystko wskazuje na powtórny re-test kluczowego poziomu jakim są okolice 62 zł. To własne ten poziom ograniczał wzrosty po wybuchu pandemii. Po jego przełamaniu, ważne jest aby cena utrzyma się ponad nim. Pierwsze udany test miał miejsce pod koniec stycznia, teraz wszystko wskazuje na możliwą powtórkę.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
pekao 25.02.2021
Notowania PEKAO 25.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Większa rezerwa na problemy frankowe

Bank Pekao zdecydował o zwiększeniu rezerw na ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów hipotecznych w CHF o 318 mln zł, które obciążą wyniki finansowe za IV kwartał 2020 r., podał bank. Pomimo zwiększenia rezerw, bank oraz grupa spodziewają się dodatniego wyniku finansowego netto za IV kw. ub. roku. “Istotne zwiększenie poziomu rezerw w porównaniu do poprzednich kwartałów odzwierciedla zarówno negatywne trendy w orzecznictwie sądowym oraz oczekiwany wzrost liczby spraw spornych w przyszłości, jak również modyfikację zakresu scenariuszy branych pod uwagę, w tym uwzględnienie możliwości zawierania ugód z kredytobiorcami” – czytamy w komunikacie.

Bank podał, że jednocześnie, skala łącznych rezerw na ryzyko prawne związanych z portfelem walutowych kredytów hipotecznych w CHF utworzonych do tej pory przez grupę w kwocie 436 mln zł jest zbliżona do wstępnego oszacowania wpływu na wynik finansowy netto hipotetycznej konwersji aktywnego portfela tych kredytów (na warunkach zgodnych z propozycją Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | wykres kursu bitcoina | kurs euro dolar | kurs funt | indeks nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here