Naga MarketsPrzygotowuje się spora ewolucja w organizacji biznesu maklerskiego w grupie Pekao. Z dzisiejszego komunikatu prasowego wynika, że Zarząd Banku Pekao zgodził się na integrację działalności maklerskiej w ramach grupy poprzez połączenie CDM Pekao, Pekao Investment Banking oraz Domu Inwestycyjnego Xelion. 


O możliwych zmianach w funkcjonowaniu biznesu maklerskiego w grupie Pekao wiadomo był już od jakiegoś czasu. Dziś dowiadujemy się w komunikacie prasowym, że bank podjął już konkretne kroki w tym kierunku. Istotną rolę w tym procesie ma odegrać DM Pekao.

Uproszczenie procesów i większa skala możliwości dla klientów poprawi efektywność funkcjonowania tej części działalności Grupy Banku Pekao” – napisano w komunikacie. Integracja zakłada, że Dom Maklerski Pekao stanowiący wyodrębnioną jednostkę banku połączy działalność maklerską prowadzoną obecnie przez Centralny Dom Maklerski Pekao, Pekao Investment Banking (w wybranym obszarze obsługi klienta instytucjonalnego) oraz Dom Inwestycyjny Xelion (w obszarze prowadzenia rachunków maklerskich dla klienta detalicznego).

Zobacz również: Bank Pekao po zmianach właścicielskich z rekordowym zyskiem kwartalnym

Według planu banku, na rynku pozostaną marki Pekao Investment Banking, który będzie świadczyć usługi w obszarze bankowości inwestycyjnej. Z kolei Dom Inwestycyjny Xelion będzie prowadził działalność skoncentrowaną na usłudze pośrednictwa, doradztwa inwestycyjnego oraz oferowania instrumentów finansowych poprzez własną sieć agentów firmy inwestycyjnej.

Realizacja integracji działalności maklerskiej w ramach grupy uwarunkowana jest uzyskaniem wymaganych zgód korporacyjnych oraz regulacyjnych., dlatego koniec integracji zaplanowano do końca pierwszej połowy 2019 r. Co ważne, operacja ta nie będzie wymagała od klientów żadnego zaangażowania. Łączny udział wszystkich domów maklerskich z grupy Pekao na rynku akcji oscyluje w tym roku w okolicach 3,7 proc.

Może Cię zainteresować: DM Pekao usunięty z listy ostrzeżeń publicznych KNF

Wykres reaguje

W związku z komunikatem prasowym banku, dziś akcje grupy zyskują ponad 2 procent znajdując się na poziomie 109,60 zł za akcję. W dniu dzisiejszym, akcje najwyżej były na poziomie 110,25, który jest dość istotną strefą oporową dla wykresu z perspektywy ostatnich trzech tygodni handlu. Jeśli wykres pokona obecny opór, wówczas droga do poziomów 111 / 112,20 zostanie otwarta.

PEKAO (PEO) – wykres M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here