Naga MarketsBank Pekao ze sporą przestrzenią do kontynuacji zwyżki Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki Pekao, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,08%. Akcje taniały o 1,35 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 124 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,51% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 124 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 140%.

Duża przestrzeń do dalszych wzrostów

Notowania Banku Pekao podobnie jak niemal całego sektora bankowego są motorem napędowym warszawskiego parkietu, a przynajmniej jego głównych indeksów. Wydaje się, że sytuacja nie powinna ulec zmianie w najbliższym czasie. Wykres tygodniowy wskazuje na wybicie oporu przy 120 zł, który teraz powinien już działać jako wsparcie w razie większej korekty. Celem obecnie jest kolejny opór przy 140 zł.bank pekao 29.10.2021
Notowania Banku Pekao 29.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Członkostwo w United Nations Global Compact

Bank Pekao dołączył do inicjatywy ONZ – United Nations Global Compact, potwierdzając tym samym gotowość do działania na rzecz Agendy 2030 i włączenia 10 zasad UN Global Compact z zakresu praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji do swoich strategii, podał bank. “Przystąpienie do UN Global Compact stanowi rodzaj zobowiązania do stawiania sobie dalekosiężnych celów w wymiarze społecznym, gospodarczym i środowiskowym, a to już robimy, czego najlepszym dowodem jest ‘Strategia ESG na lata 2021-2024’, którą ogłosiliśmy w czerwcu.

Postawiliśmy w niej sobie bardzo ambitne cele m.in. w zakresie finansowania projektów zrównoważonych klientów mających na celu m.in. zmniejszenie poziomu emisji CO2 i zużycie węgla, produkcję energii ze źródeł odnawialnych oraz wsparcie transformacji energetycznej i adaptację do zmian klimatu. Dlatego naturalną koleją rzeczy jest nasz udział w tej inicjatywie ONZ” – powiedziała wiceprezes Banku Pekao Magdalena Zmitrowicz, cytowana w komunikacie.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here