Naga MarketsBank Pekao zatrzymany przy czytelnym oporze. Koniec roku pod znakiem korekty?Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,16%. Akcje taniały o 3,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 58,50 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,48% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 60,30 zł. W listopadzie kurs wzrósł o niemal 60%.

Kurs zatrzymany przy oporze

Notowania spółki zaliczyły od końca października niemal 60% odbicie. Jest to bardzo duży ruch dokonany w krótkim okresie czasu. Wydaje się, że okres końca roku i niższa zmienność, mogą skłonić inwestorów do realizacji zysków, a tym samym może pojawić się korekta. Już widać na wykresie problemy z kontynuowaniem wzrostu. Cena zaczyna się cofać w rejonie oporu wyznaczonego przez poprzednie dwa szczyty z pierwszej połowy roku. Możliwe zatem, że na dalsze wzrosty trzeba będzie poczekać do nowego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
pekao 18.12.2020
Notowania PEKAO 18.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Otwarta bankowość

Bank Pekao udostępnił usługę otwartej bankowości, podał bank. Klienci Pekao mają możliwość podglądu stanu swoich kont z ośmiu innych banków. Ponadto Pekao w ramach usługi otwartej bankowości umożliwia także przelewy zagraniczne. “W ramach otwartej bankowości świadczone są dwie usługi. Klienci po zalogowaniu do serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay zyskują wygodny dostęp do informacji o swoich rachunkach w różnych bankach. Usługa jest dostępna dla rachunków w: PKO BP, Inteligo, Santander, mBank, BNP Paribas, ING, Alior Bank i Millennium.

Ponadto za pomocą serwisu Pekao24 można zlecić płatność z rachunku w formie przelewu krajowego. Pekao jako jedyny bank w Polsce w ramach usługi otwartej bankowości udostępnia również przelewy zagraniczne (SEPA, SWIFT) z rachunków w PKO BP, BNP Paribas, Alior Bank i Millennium, ING Bank i Inteligo” – czytamy w komunikacie. Wkrótce usługa inicjowania przelewów z konta w innym banku będzie dostępna także w nowej wersji aplikacji PeoPay. Dzięki agregacji rachunków zarządzanie bieżącymi finansami i podgląd stanu kont w jednym serwisie bankowości elektronicznej będzie łatwiejsze niezależnie od liczby banków, w których klient posiada rachunki płatnicze, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here