Naga MarketsBank Pekao zaskoczył wynikami. To pomoże w utrzymaniu ceny na obecnych poziomach Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,19%. Akcje drożały o 1,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 56 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,20% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 53,30 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

Finax

Cały czas układ boczny

Notowania spółki otworzyły się podczas środowej sesji luką wzrostową, która jednak dość szybko zaczęła być zasypywana. Powodem mocnego otwarcia było małe zaskoczenie w wynikach za II kwartał, które okazały się być lepsze od prognoz analityków. Oczywiście wyniki nie zmieniają szerszego obrazu fundamentalnego, pod tym względem cały sektora bankowy nadal pozostanie w dość trudnej sytuacji i relatywnie słabszych wynikach w porównaniu z poprzednimi latami. Wydaje się jednak, że lekkie zaskoczenie może pozwolić na utrzymanie ceny w ramach konsolidacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
bank pekao 6.08.2020
Notowania PEKAO 6.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wyniki powyżej oczekiwań

Bank Pekao odnotował 359,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 582,11 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. “Skonsolidowany zysk netto Banku Pekao za II kw. wyniósł 359 mln zł i spadł w ujęciu rok do roku o 38% głównie z powodu dodatkowych, konserwatywnie zawiązanych odpisów kredytowych związanych z COVID-19” – czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1365,55 mln zł wobec 1357,55 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 567,85 mln zł wobec 632,68 mln zł rok wcześniej. Aktywa razem banku wyniosły 235,3 mld zł na koniec II kw. 2020 r. wobec 203,32 mld zł na koniec 2019 r. “Pomimo sytuacji pandemicznej skala działalności Grupy Pekao rosła. Suma bilansowa na koniec pierwszego półrocza zwiększyła się o 20% r./r. do 235 mld zł, co plasuje Bank Pekao na drugim miejscu w sektorze pod względem sumy aktywów” – podkreślono w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here