Naga MarketsBank Pekao zaczyna korektę. Celem okolice 55 zł Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,64%. Akcje taniały o 0,38 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 58,86 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,17% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 59,34 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

Powrót na 55 zł?

Notowania spółki zaliczyły od końca października niemal 50% odbicie. Nadal nie zmienia to szerszego układu, choć pokazuje, że tak duża przecena w sektorze bankowym jest już traktowana jako okazja transakcyjna. Powoli świat wychodzi z pandemii i raczej maleją szanse na kolejne obniżki stóp procentowych. To sprawia, że najgorsze może być już w cenach. Na razie jednak brakuje impulsu do trwałej zmiany trendu. Na wykresie kurs wyhamował przy czytelnym oporze, skąd zaczyna się korekta.

Te artykuły również Cię zainteresują
pekao 30.11.2020
Notowania Pekao 30.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Konkurs dla startupów

Bank Pekao będzie przyjmował do 14 grudnia 2020 r. zgłoszenia w ramach konkursu dla startupów i firm technologicznych, które zaproponują rozwiązania z obszaru zautomatyzowanej analizy opinii użytkowników aplikacji mobilnych, podał bank. “Bank Pekao szuka dostawcy innowacyjnego rozwiązania, które umożliwi szybką analizę komentarzy i opinii na temat aplikacji mobilnych banku, którymi podzielili się ich użytkownicy w sklepach z aplikacjami – Google Play i App Store.

Bank chce zaprosić do współpracy startupy i firmy technologiczne. Do 14 grudnia mogą one zgłaszać propozycje swoich rozwiązań. Następnie, spośród nadesłanych projektów, bank wyłoni te, które najlepiej odpowiedzą na postawione wyzwanie i zaprosi je do zaprezentowania pomysłów w formie sesji pitchingowej online” – czytamy w komunikacie. Zwycięzca dostanie możliwość przetestowania swojego rozwiązania w formie PoC (proof of concept), a także w przypadku jego wdrożenia w organizacji, zyska szansę na podjęcie dłuższej współpracy z Pekao.

“Jestem przekonany, że dzięki konkursowi, możemy znaleźć rzetelnych, a zarazem kreatywnych partnerów do współpracy i obiecujące, zgodne z oczekiwaniami banku rozwiązania. Startupy zaś, będą mogły sprawdzić w praktyce, użyteczność swoich pomysłów, a w przypadku wygranego projektu – damy im możliwość przetestowania go w dużej i renomowanej instytucji finansowej. To realna wartość dla obu stron” – powiedział dyrektor departamentu innowacji i płatności w Banku Pekao Bartosz Zborowski, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here