Naga Markets

Bank Pekao z silnym odbiciem. Kurs blisko 70 zł Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki Pekao, rósł podczas piątkowej sesji o około 6,42%. Akcje drożały o 4,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 68,68 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 4,17% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 68,58 zł.

Dynamiczne odbicie

Notowania Banku Pekao od kilku dni dynamicznie wzrastają. Ruch ten wpisuje się w poprawę nastrojów nie tylko na szerokim rynku akcyjnym, ale też w polskim sektorze bankowym. Na wykresie mamy około 13% odbicie z ostatnich minimów. Testem siły kupujących będzie opór w rejonie 70 zł czyli wcześniejsze dołki trendu spadkowego.bank pekao 12.09.2022
Notowania Banku Pekao 12.09.2022

Rośnie baza klientów

Bank Pekao zwiększył bazę aktywnych klientów bankowości elektronicznej ponad półtorakrotnie w ciągu 5 lat do 3,2 mln, podała instytucja. “Już ponad 3,2 mln osób aktywnie korzysta z bankowości elektronicznej w Banku Pekao. W ciągu ostatnich 5 lat baza aktywnych klientów wzrosła ponad półtorakrotnie.

Bank oferuje swoim klientom wygodny dostęp do oferowanych produktów zarówno przez tradycyjną przeglądarkę internetową, jak również cieszącą się dużym uznaniem aplikację mobilną PeoPay. W ciągu ostatnich lat całkowicie odwróciła się struktura logowań. Z telefonu korzysta aż 8 na 10 użytkowników, podczas gdy logowanie ‘tradycyjne’ z poziomu komputera dotyczy tylko 20% klientów” – czytamy w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułPGNiG przy tegorocznych minimach
Następny artykułKurs euro odzyskuje siły. Oczy inwestorów są teraz skupione na danych o inflacji w USA
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here