Naga MarketsBank Pekao z reakcją na wsparciu. Ryzyko zejścia do linii trendu Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,36%. Akcje drożały o 1,66 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 72,46 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 71,96 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 75%.

Test poprzedniego szczytu

Poinformowanie wczoraj o przesunięciu ogłoszenia wyrok Sądu w sprawie kredytów frankowych, poprawiło nastroje w sektorze bankowym. Na akcjach Pekao niewiele jednak uległo zmianie. Cena oscyluje w rejonie poprzedniego szczytu z początku bieżącego roku, a wczorajsze odbicie jest zbyt słabe aby można było prognozować zakończenie korekty. Nadal więc aktualnym scenariuszem jest kolejne zejście do linii trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Retro
pekao 19.03.2021
Notowania Pekao 19.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Niebawem nowa strategia

Bank Pekao planuje przedstawić zapowiadaną wcześniej strategię średniookresową pod koniec marca br. i będzie w niej stawiać m.in. na wzrost wskaźnika ROE, poinformował ISBnews prezes Leszek Skiba. Prezes spodziewa się, że zainteresowanie klientów frankowych ugodami w banku może być relatywnie mniejsze ze względu na strukturę portfela. “Każdy rok powinien przynosić poprawę zyskowności, jest tylko pytanie, w jakim to się będzie odbywało tempie.

Pod koniec marca opublikujemy naszą strategię, gdzie pokażemy cel finansowy, jeśli chodzi o poziom ROE, w horyzoncie strategii. Bank w każdym kolejnym roku powinien poprawiać swój wynik” – powiedział Skiba ISBnews w kuluarach konferencji “Our Future Forum”. Agencja ISBnews była patronem medialnym tego wydarzenia. Prezes spodziewa się poprawy dochodów, wzrostu popytu na kredyt, a w konsekwencji poprawy akcji kredytowej banku. Wskazał też, że częściowe podnoszenie opłat związanych z działalnością bankową “to jest droga istotna z punktu widzenia podnoszenia ROE”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs akcji | co to blik | kurs akcji mercator | mercator medical kurs akcji | wti |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here