Naga MarketsBank Pekao z próbą opuszczenia konsolidacji Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki Pekao, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,96%. Akcje drożały o 0,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 94,96 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,89% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 94,24 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 140%.

Próba wybicia

Notowania Banku Pekao nie zaliczą lipca do udanych. Na początku tego miesiąca kurs solidnie spadł, jednak cały spadek trwał zaledwie kilka sesji. Większa część miesiąca to poruszanie się bokiem w konsolidacji. Ostatnie sesje dają jednak nadzieję, że na tym zakończy się okres korekty. Cena próbuje wybić górą co w układzie czytelnego trendu wzrostowego, byłoby jasnym sygnałem końca korekty.pekao 30.07.2021
Notowania Banku Pekao 30.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

3,21 zł dywidendy

Bank Pekao otrzymał zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące polityki dywidendowej banku w drugiej połowie 2021 r. Spełnił się warunek wypłaty dywidendy na poziomie 75% określony w uchwale ws. podziału zysku, a kwota dywidendy za 2020 rok wyniesie 3,21 zł na akcję.

„Jesteśmy bankiem o wysokim wskaźniku dywidendowym. Wyjątkowo nie wypłaciliśmy dywidendy za 2019 rok ze względu na decyzję regulatora związaną z pandemią” – powiedział prezes banku Leszek Skiba. „Dziś wracamy do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. A nasza silna pozycja kapitałowa pozwoliła nam założyć w naszej strategii do 2024 roku wypłaty na poziomie 50-75 proc. zysku, w każdym roku jej obowiązywania. Przy tym oferujemy również inwestorom ekspozycję na dynamiczny wzrost biznesu” – dodał.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here