Naga MarketsBank Pekao z nowym prezesem. Akcje nadal taniejąKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,48%. Akcje taniały o 0,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 96,34 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego podczas wczorajszej sesji 0,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 96,34 zł. Od szczytu z koca października spółka traci już około 15%.


Kurs w kierunku 93,50 zł

Listopad okazał się być fatalnym miesiącem dla niemal całego sektora bankowego. Indeks mocno traci, a sentyment do niego po wyroku TSUE w sprawie kredytów frankowych pozostaje dość ostrożny. Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać że sytuacja nie jest zbyt optymistyczna. Szerszy trend z ostatnich lata nadal jest spadowy i praktycznie każdy kolejny szczyt pojawia się na nieco niższym poziomie. Podobnie jest podczas ostatniej zwyżki, która wyhamowała przez poprzednim wierzchołkiem. W drugiej połowie listopada mieliśmy okres wąskiej konsolidacji, z której doszło do mocnego wybicia dołem. Styl wybicia nie pozostawia złudzeń, że wracamy do głównego trendu, a więc najbliższym celem podaży jest okolica 93,50 zł.

pekao 5.12.2019
Notowania PEKAO 5.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowy prezes zapowiada kontynuacje strategii

W ostatnim czasie mediami wstrząsnęła seria odejść z banku na czele z dotychczasowym prezesem. Oficjalny powód to chęć robienia kariery po za granicami Polski, aczkolwiek ruszyła lawina spekulacji dotyczących politycznych powodów. Nowym prezesem został Marek Lusztyn. W pierwszych komunikatach po zmianie prezesa, bank zapowiedział, że będzie kontynuować realizację dotychczasowej strategii, koncentrując się na cyfryzacji i transformacji operacyjnej, a także podtrzymuje cele finansowe i technologiczne na kolejne lata.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here