Naga MarketsBank PekaoKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,72%. Akcje taniały o 3,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 52,32 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego podczas wczorajszej sesji 1,96% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 52,74 zł. W sumie od początku bieżącego roku spółka spadła o około 40%.


Potężne spadki

Koronawirusowa panika tylko pogłębiła spadki na i tak już silnie przecenionych spółkach z sektora bankowego. Dotąd bankom ciążyły utrzymujące się od lat bardzo niskie stopy procentowe oraz wyroki TSUE w sprawie kredytów frankowych. Panika, która nadeszła w lutym tylko zdynamizowała proces spadków. Od stycznia Bank Pekao traci już kilkadziesiąt procent, docierając na minima po kryzysie z roku 2008. Kurs jest więc na tle historycznym już bardzo nisko, jest więc z czego odbić, tym bardziej, że chyba wszystko co złe zostało już zdyskontowane. Do tego potrzeba jednak opanowania paniki i mocniejszego i trwalszego odbicia notowań na globalnych rynkach akcji.

pekao 19.03.2020
Notowania Banku Pekao 19.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Bank zwolni 1200 pracowników

Kilka dni temu Bank Pekao poinformował, że zawarł porozumienie określające zasady zwolnień grupowych z siedmioma działającymi w banku organizacjami związkowymi, w tym ze wszystkimi organizacjami reprezentatywnymi. Zwolnienia grupowe obejmą w zakresie rozwiązania umów o pracę maksymalnie 1200 pracowników. “Strony porozumienia uzgodniły m. in. kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane oraz których warunki zatrudnienia zostaną zmienione w ramach zwolnień grupowych, warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz zakres programu pomocy zwalnianym pracownikom” – podano w komunikacie. Pekao szacuje wysokość całości kosztów związanych z rozwiązaniem umów o pracę i zmianą warunków zatrudnienia pracowników banku w ramach zwolnień grupowych na ok. 110-130 mln zł i z tego tytułu zostanie utworzona stosowna rezerwa w księgach rachunkowych banku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here