Naga MarketsBank Pekao z lepszym wynikiem od oczekiwanego. DAX nadal w korelacji z WIG20Środowe notowania na rynku warszawskim przyniosły sesję, w trakcie której gracze musieli godzić lokalne impulsy wzrostowe z zachowaniami globalnych rynków. Pierwsze zmienne okazały się silniejsze o poranku, kiedy na plan pierwszy wybiła się reakcja graczy na lepszy od oczekiwania wynik banku Pekao.

Lokalne zmienne pomogły GPW

Rynek nagrodził bank kilkuprocentową zwyżką, która pociągnęła za sobą inne spółki bankowe. W kolejnych godzinach na plan pierwszy wybiła jednak spółka KGHM, na którą w finale przypadło 214 mln złotych z 777 mln złotych ugranych w WIG20 i 1,063 mld na całym rynku. Po otwarciu sesji ważnym elementem rozdania była również korelacja WIG20 z niemieckim DAX-em. Wyniki rozdań – wzrost WIG20 o 1,2 procent i wzrost DAX-a o 0,5 procent – mogą nie wskazywać na korelację GPW z rynkami bazowymi, ale pomijając właściwie tylko jeden, skrajnie krótki fragment sesji przebiegi intra indeksów polskiego i niemieckiego były zbliżone.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie patrząc rozdanie nie przyniosło przesilenia. Indeks WIG20 pozostał zawieszony w trendzie bocznym pomiędzy poziomami 1856 pkt. i 1735 pkt. Trwająca od kilkunastu tygodni konsolidacja przeniosła się na kolejną sesję, a wraz z konsolidacją strategiczny przymus czekania na przesilenie, które pozwoli na nowo ocenić układ sił na rynku. Niezależnie od lokalnych zmiennych i położenia technicznego WIG20 warto zachować wrażliwość na kondycję giełd bazowych, które kolejne dwa dni spędzą min. na analizowaniu amerykańskiego rynku pracy.

Dzisiejsze, zaskakująco słabe dane ADP – wzrost liczby etatów o 167 tys. przy prognozach mówiących nawet o liczbie 1,5 mln nowych etatów – budują dodatkowe napięcie przed zarówno czwartkowymi, jaki i piątkowymi danymi z amerykańskiej gospodarki. W praktyce gra w kontrze do tych danych i kreowanych przed raporty nastrojów będzie trudna, a nawet niemożliwa.

Adam Stańczak

Analityk DM BOŚ SA

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here